Kohtulikult lapse ära võtmine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kohtulikult lapse ära võtmine

19 Jaan 2012, 15:58

Minul mure selline, et umbes 7 aastat tagasi võeti kohtu kaudu mul laps ära. Kui ma teda kohtus mõned aastad tagasi hakkasin taotlema, öeldi, et ei saa, kuna antud juba ametlikult ära teise perre. Nüüd, kui sisenesin riik.ee, selgus, et laps on minu alaealiste lastega ühes nimekirjas rahvastiku registris, kus on ka tema praegune elukoht kirjas. Kuidas on see võimalik, kas olen millestki valesti aru saanud? Nüüd, kui ma tean, kus elab ja kus õpib, siis võin ju vabalt ukse taha minna, või mis. Ma ei oska seisukohta võtta. Nüüd mul veel raskem selle teadmisega elada, kui ma tean, kus ta elab. Kus ma saaksin abi? Ma tunnen et on mulle niigi juba haiget väga tehtud ja nüüd veel rohkem. Palun aidake!

Re: Kohtulikult lapse ära võtmine

25 Jaan 2012, 16:47

Peaksite kindlasti pöörduma nõustaja poole, kes saab anda ka psühholoogilist nõu antud situatsioonis käitumiseks. Kirjast jääb mulje, et tegemist on vanemlike õiguste äravõtmisega. Kuna kohtulahendi resolutsiooni osas puudub täpne teave, siis pole võimalik anda hinnangut, millised on Teie õigused lapse osas. Kindlasti mitte võtta lastega ise kontakti!!!!


Vastas Maarika Pähklemäe

Vasta