Lapsega kohtumine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lapsega kohtumine

24 Jaan 2012, 12:05

Minul on selline mure: Läksin naisest lahku 2010. aasta oktoobris, meil oli ka laps, kes on nüüdseks 2a ja 4 kuune. Eks pani mulle peale ka alimendid, mida olen maksnud, aga ta ei näita mulle last. Eelmisel aastal sain last näha ainult kord kuus, nüüd pole teda näinud juba 2 kuud, kuna eks vahetas ära oma telefoni nr ja mulle seda ei anna, ka e-mailidele ta ei vasta.
Üritasin temaga kohtumise kokku leppida valla kaudu, aga eks keeldus. Mida teha, et saaksin ka lapsega koos olla ja oma isakohust täita? Eksi jaoks on poiss ainult tema oma ja minul ainult kohustused ja mitte ühtegi õigust lapsega olla.

Re: Lapsega kohtumine

25 Jaan 2012, 16:53

Te saate esitada kohtusse avalduse lapsega suhtlemiskorra kindlaks määramiseks + esitage taotlus esialgse õiguskaitse kohaldamiseks, et kohtuvaidluse käigus oleks Teil võimalik lapsega kohtuda. Esitage kohtule ettepanek, kui tihti soovite lapsega omaette kohtuda, näiteks nädalavahetustel reedest- laupäevani. Peate arvestama lapse ema ajagraafikuga ja enda graafikuga. Lapse huvidest lähtuvalt on lapsel õigus mõlema vanemaga kohtuda.


Vastas Maarika Pähklemäe

Vasta