Perekonna kohta küsimus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Perekonna kohta küsimus

26 Mär 2012, 18:34

Mul on selline mure. Olen enda mehest juba üle 10 a. seaduslikult lahutatud, aga elame ikka ühe katuse all. Ei saa temast kuidagi lahti. Jõuga teda ju ei lükka. Olen sellest inimeset moraalselt väga väsinud. Kuna tal on suured alkoholiprobleemid ja alandab mind moraalselt kogu aeg laste juures olekul. Nimetab mind igasuguste alandavate sõnadega. Raha olen juba aastaid tema eest peitnud, aga kui ta ikka leiab rahakoti, siis kindlasti kasutab selle ära ja ostab enda tarbeks alkoholi. Ei ole tahtnud politseisse asja anda, kuigi olen sellega teda ähvardanud. Kogu aeg kontrollib minu tegevusi, kellele helistanud olen, kus arvutis käinud olen. Tööl ta ei käi ja mina olen teda aastaid üleval pidanud. Tööl ta ei saagi käia, kuna see lõpeb alati esimesel palgapäeval ära. Lapsed on ka sellisest käitumisest väsinud ja räägivad, et las mingu ära. Palun öelge, kuidas ma pean käituma. Tahaks lõpetada sellise elu temaga, sest see ei ole turvaline. Mitu korda on ta purjus peaga unustanud söögi tulele - hea, et on õnneks läinud. Televiisor on tal ööd ja päevad sees, ta ei saa muidu magada. Kuidas küll olla? Olen ammu tahtnud abi küsida. Mul on inimeste ees häbi, et mul selline mees on.

Re: Perekonna kohta küsimus

26 Mär 2012, 18:35

Teil tuleb käituda nii, nagu tegemist oleks Teile võõra inimesega. Ära tuleks jagada ühiselt soetatud vara ja seejärel võimalusel leida endisele abikaasale teine eluruum. Kui teise eluruumi leidmine ei ole võimalik, tuleks tema asjad kokku panna ning toimetada need tema vanemate või teiste lähisugulaste poole. Seejärel peaksite asja korraldama selliselt, et Teie endine abikaasa ei saaks rohkem kasutada Teie kodu oma eluasemena. Teie raha võttes paneb eksabikaasa toime võõra vara varguse ning vastavalt tuleks tema tegu ka hinnata ja kindlasti pöörduda politseisse. Te ei ole kohustatud teda üleval pidama, ega võimaldama tasuta eluruumi. Selleks, et selliselt käituda, peate endas leidma piisavalt südikust, tahet ja vaimujõudu. Te peate arvestama sellega, et Teil lasub kohustus üleval pidada oma lapsi ning kindlustada neid turvalise koduga. Oma õiguste eest peate ise seisma ja Teil ning Teie lastel on õigus inimväärsele elule.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta