Lahutus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lahutus

04 Apr 2012, 12:48

Mul on suured probleemid seoses lahutamisega lapse pärast. Endine abikaasa jättis meid teise naise pärast, nüüd tahab ta anda avalduse kohtusse, et minu laps (mul on poeg 3, 9) oleks pool kuud tema praeguses peres. Lapsel on psühholoogiline trauma lahutamise pärast. Nemad ei ela ametlikult koos, ma ei tea, palju veel naisi tuleb endisel abikaasal, milleks traumeerida last. Kas mul on õigus nõuda, et minu laps ei puutuks kokku selle võõra naisega ja tema lapsega, et isa kohtuks oma lapsega individuaalselt neutraalsel territooriumil?
Veel saaksite kirjutada, millal olete Jõhvis vastuvõtul?

Re: Lahutus

04 Apr 2012, 12:50

Jõhvis tegutseb naiste varjupaiga esindus, kes saab Teid vahetult abistada. Edastan Eha Reitelmani tel, kelle kaudu saate Jõhvi varjupaiga kontaktid. Tel 5265927.

Abielulahutamise vaidluse korral kohtus saate soovi korral taotleda kohtult lepitamist. Lepitamine on mõistlik olukorras, kui pooltel on ühiseid alaealisi lapsi, kelle osas tuleb abielu lahutamise korral edasi suhelda. Lepitamine vahel on vajalik ka siis, kui pooled ei ole kindlad, kas soovivad abielu või on võimalik pereelu taastada. Sõltumata motiividest aitab lepitusmenetlus kindlaks määrata reeglid, kuidas hakkab toimuma lapsega suhtlemine lahusoleku ajal. Lapse nn ajaliselt poolitamine ei ole kooskõlas lapse huvidega, sest nii rikutakse lapse turvatunnet ja õigusele kindlale kodule. Teie omakorda ei saa teha etteheiteid, kuidas lapse isa suhtleb lapsega, v.a. kui selline suhtlemine ei kahjusta lapse turvalisust jne. Kui pooled elavad lahus, siis tuleb tagada lapsele võimalus suhelda mõlema vanemaga.


Vastas Maarika Pähklemäe

Vasta