Minu täiskasvanud(18a) laps nõuab elatisraha.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Minu täiskasvanud(18a) laps nõuab elatisraha.

28 Jaan 2011, 13:42

Olen täiskasvanud tütre isa,kellega ma koos ei ela. Tütar õpib gümnaasiumis ja nõuab minult kohtu kaudu elatisraha 3000eek-i kuus tagasiulatuvalt ajast,mil lõpetasin tema emale alimentide maksmise-kuna tütar sai täisealiseks(täpsemalt juunist 2010).
Ise olen pikaajaline töötu,tänaseks elan toimetulekutoetusest(55€ kuus). Kogu minu varandusliku seisu moodustab Ford Mondeo 1997a,muid materiaalseid väärtusi ma ei oma(seda kohus ka kontrollis).
Minu uues peres on elukaaslane vastsündinud lapsega kodus ja kokku on meil(mul) 2 alaealist last.
Millised on seaduses antud võimalused minu tütrel minult elatisraha välja nõuda ja mis summas? (Arvestades asjaolu,et ma pole võimeline maksma). Millistes piirides kohtunik siin üldse improviseerida saab?

Ka polnud mul seni majanduslikult võimalust juristi poole pöörduda. Ette tänades.

Re: Minu täiskasvanud(18a) laps nõuab elatisraha.

09 Veebr 2011, 19:21

Perekonnaseaduse § 97 järgi ülalpidamist saama õigustatud isikud
Ülalpidamist on õigustatud saama:
1) alaealine laps;
2) laps, kes täisealiseks saanuna jätkab põhi- või keskhariduse omandamist põhikoolis, gümnaasiumis või kutseõppeasutuses, kuid mitte kauem kui 21-aastaseks saamiseni;
3) muu abivajav alaneja või üleneja sugulane, kes ei ole võimeline ennast ise ülal pidama.
Te saate taotletavat summat vähendada esitades kohtule omapoolsed tõendid enda ja oma pere majandusliku seisundi kohta.

Vasta