Lahutamine Venemaa kodanikust

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lahutamine Venemaa kodanikust

24 Apr 2012, 07:43

Tere!

Eesti kodanik sõlmis abielu Venemaal venemaa kodanikuga. Nüüdseks on abielu lõppenud ja sooviks lahutada. Abielutunnistuse originaal on Venemaale jäänud abikaasa käes. Mul on võimalus Venemaalt per büroost abielutunnistuse per büroos kinnitatud koopia küsida. Kas see koopia tuleb veel mingil viisil (apostill vms) kinnitada? Kas Eesti kohtus saab selle abielu ühepoolselt lahutada, kui abikaasa ei saa Eestisse tulla- viisat pole? Mulle on teada ainult abikaasa viimane teadaolev elukoht, kuid seal minu andmetel ta ei ela ning muid kontakte mul temaga ei ole. Abikaasa on aasta tagasi teada andnud, et on samuti lahutuse poolt, kuid andnud ka selgelt mõista, et per büroosse ta ei tule- vahemaa on selleks liiga pikk ning palunud minul lahutusega tegeleda

Re: Lahutamine Venemaa kodanikust

26 Apr 2012, 14:42

Kui osapooled elavad erinevates riikides, siis saab abielu lahutada kohtus. Üldnõue on see, et kohtusse peavad ilmuma mõlemad osapooled, v.a. erandolukorras, kui teisel osapoolel on erandlikud mõjuvad põhjused, sh kauge vahemaa tõttu ja viisa puudumine. Kuid sellisel juhul peab isik kohtule kinnitama, et on nõus abielu lahutamisega. Kas nimetatud põhistamine on aga piisav kohtusse mitteilmumiseks, otsustab kohus. Abielu saab lahutada ka Venemaal.


Vastas Maarika Pähklemäe

Vasta