Vara jagamine pärast lahutust

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Vara jagamine pärast lahutust

13 Juun 2012, 10:05

Tere!

Lahutasime 2010 aastal. Korteri ostsime abielus olles eluasemelaenuga, kus mina olin kaastaotleja.

Lahutades me vara ei jaganud. Leppisime kokku, et mina jään korterisse elama ja maksan ka eluasemelaenu igakuiselt mehe kontole, kust see siis maha läheb kindlal päeval.

Nüüd on tekkinud soov saada nii korter kui ka eluasemelaen oma nimele, eksabikaasa on sellega nõus. Kas selle toimingu saab teha ka lihtsalt notari juures või on see süsteem keerulisem?
Rohkem huvitab mind see laenu osa. Kas ka pank peab sellega nõus olema?


Ette tänades

Re: Vara jagamine pärast lahutust

19 Juun 2012, 08:19

Tere

Laenulepingu osas olete panga ees solidaarvõlgnikud, st pank võib nõuda kohustuse täielikku või osalist täitmist võlgnikelt ühiselt või igaühelt või mõnelt neist. Kuna leping on pooltele täitmiseks kohustuslik ning muuta saab seda üldjuhul poolte kokkuleppel, siis peab pank muudatustega nõus olema. Seega, laenulepingu muudatuste osas (nt nii et laenusaajaks ja seega kohustatud isikuks panga suhtes jääks üks isik) tuleb pöörduda panga poole.

Selleks, et kokkuleppel jagada ühisvara (nt nii et vara, st õigused ja kohustused jäävad ühele abikaasale), tuleb pöörduda notari poole, kes vastavad tehingud tõestab.

Vastas: SA Õigusteenuste Büroo

Vasta