Lapse raha kasutamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lapse raha kasutamine

14 Dets 2012, 13:30

Kas lapse konto ja seal oleva raha käsutamine on kuridegu, kui ma olen allkirja õiguslik ja oman lapse suhtes lapse emaga ühist hooldusõigust? Olen lapse kontole raha kandnud ja oma kontole tagasi kandnud ja nüüd väidetakse et see on võõra raha omastamine. Minu arvates ei tohiks see ju kuritegu olla, kui ma oma alaealise lapse kontot kasutan.Tänud ette vastuse eest!

Re: Lapse raha kasutamine

20 Dets 2012, 23:38

Tere,

Küsimusest ei selgu, mis eesmärgil kantakse raha lapse kontole (lapsele kinkimiseks, tema ülalpidamiseks?) ja seejärel tagasi oma kontole, st mis põhjusel lapse kontot kasutatakse. Lapse ja tema vanema vara eraldi isikute omandid (üldjuhul). Vanema hooldusõigus hõlmab endas ka varahooldusõigust, kuid selle õigusega kaasnevad ka kohustused, nt lapse vara säilitamiseks. Asjakohane regulatsioon perekonnaseaduses, vt alates § 127, https://www.riigiteataja.ee/akt/127062012012.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta