Põhimõtteliselt suuline leping.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Põhimõtteliselt suuline leping.

03 Mär 2011, 19:11

Mu lapse ema soovis koos mu pojaga minna välismaale elama, selleks oli tal vaja minu notariaalset nõusolekut. Leppisime kokku, et saab nõusoleku, kui tühistab elatisnõude (kokkuleppe kinnituseks on olemas ka temapoolne sms). Nüüd keeldub tema omapoolset kokkulepet täitmast. Kas mul on võimalus tühistada minupoolne notariaalne leping?

Re: Põhimõtteliselt suuline leping.

06 Mär 2011, 22:23

Lepingut saab lõpetada kas poolte kokkuleppel või kui kokkulepet ei saavutata, siis vaidlustada kokkulepe kohtus.
Teie kaasuse puhul on tegemist lapse elatisrahaga ja seadus näeb ette, et vanemad on kohustatud oma lapsi ülal pidama ja kui nad seda vabatahtlikult ei tee, siis mõistetakse neilt välja elatis.

Re: Põhimõtteliselt suuline leping.

08 Mär 2011, 19:50

Küsimus oli mõeldud minupoolse notariaalse tõendi kohta, et luban lapse välismaale elama. On mul seda võimalik kohtus tühistada?

Re: Põhimõtteliselt suuline leping.

09 Mär 2011, 10:32

Kokkulepet saab kas poolte kokkuleppel või kohtus kehtetuks tunnistada.

Vasta