Mul on perekonnaõiguslik küsimus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Mul on perekonnaõiguslik küsimus

01 Apr 2014, 19:20

Tere
mul on küsimus:
vanemad on lahutatud, 10a tütar elab emaga. Ema ja tütar on Eesti kodanikud. Ema leidis töö Saksamaal, tahab jääda sinna elama ja last viia elama Saksamale.
Kas emal on vaja saada tütre isalt kirjalik nõusolek selleks, et viia laps elama Saksamale?

Lugupidamisega
E

Re: Mul on perekonnaõiguslik küsimus

09 Apr 2014, 16:30

Tere,

Kui vanematel on lapse suhtes ühine hooldusõigus, siis peaks nad lapsesse puutuvaid küsimusi (sh elukoht) otsustama koos.
Milliseid dokumente ja millises vormis elukoha registreerimisel (jm lapse välismaale elama asumisega seonduvate toimingute) tegemisel Saksamaal nõuatakse, tuleks uurida vastavatest ametiasutustest Saksamaal.
Kui lapse isa ei anna vastavat nõusolekut (kuid lapse elukoha muutmine on lapse huvides), siis on võimalik emal pöörduda kohtusse (olenevalt konkreetsetest asjaoludest, ainuhooldusõigus või otsustusõigus). Kohus lähtub lapse huvidest.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta