Elatis

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elatis

29 Jaan 2011, 22:18

Mina tegin sept. 2009 avalduse politseisse mehe suhtes(Laste isa-võlg 300 000 EEK). 10.12.2010 oli kokkuleppemenetlus.
Otsus:
Süüdistatava, süüdistatava kaitsja ja prokuröri vahel 10.dets 2010 sõlmitud kokkuleppe alusel on mehele mõistetavaks karistuseks KarS §169 järgi vangistus 5 kuud; KarS §73 lg 1 ja 3 alusel mõistetavat karistust täitmisele mitte pöörata, kui mees 3-aastase katseaja jooksul ei pane toime uut tahtlikut kuritegu.
Kohtuotsus jõustus 18.12 2010.
Ta ei ole siiani märku andnud ja ka maksnud mitte ühtegi senti.
Mida ma peaksin edasi tegema?

Re: Elatis

04 Veebr 2011, 09:42

Teie kirjast ei selgu, kas laste isalt on juba teie poolt nõutud summa - 300 000 krooni välja mõistetud? Kui ei, siis peate pöörduma kohtu poole ja taotlema elatise väljamõistmist. Jõustunud kohtuotsuse saate esitada kohtutäiturile täitemenetluse läbiviimiseks.
Kui teie poolt märgitud summa juba mõisteti elatisena laste isalt välja, siis saate jõustunud kohtuotsusega pöörduda kohtutäituri poole. Igal juhul on võimalik õigustatud taotluse alusel ja jõustunud kohtuotsusega elatisrahasid välja nõuda.

Elatis

04 Veebr 2011, 21:12

Süüdistatava, süüdistatava kaitsja ja prokuröri vahel 10.dets 2010 sõlmitud kokkuleppe alusel on mehele mõistetavaks karistuseks KarS §169 järgi vangistus 5 kuud; KarS §73 lg 1 ja 3 alusel mõistetavat karistust täitmisele mitte pöörata, kui mees 3-aastase katseaja jooksul ei pane toime uut tahtlikut kuritegu.
Kohtuotsus jõustus 18.12 2010.
Kuhu ma peaksin edasi pöörduma, kui ta ei maksa?

Re: Elatis

07 Veebr 2011, 16:46

Kui elatis on teiselt poolelt välja mõistetud ja ta seda ei maksa, siis palun pöörduge jõustunud kohtuotsusega kohtutäituri poole.
Kui elatist veel välja mõistetud pole, siis palun esitage hagiavaldus kohtusse.

Vasta