Lahutus ja vara jagamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lahutus ja vara jagamine

21 Mär 2011, 12:14

Abikaasa lahkus pere juurest 9 kuud tagasi. Soovime abielu lahutada. 20 aastaga on kogunenud üpris palju ühisvara (mitu kinnistut koos elamutega, põllu- ja metsamaad) Elan lastega majas, mis on minu lapsepõlvekodu. Mingil põhjusel soovis abikaasa abieluvara jagamise lepingut ja nii andsin oma kodu 7 aastat tagasi täiesti talle. Tema on lubanud, et jätab meile kodu, ega aja meid välja. Mina ühisvarast rohkemat ei soovigi. Või siiski peaksin? Laste pärast.
Abikaasal on ka põllumajandusega tegelev osaühing ja enamus varast on panditud. Nüüd teatas, et osaühing on makseraskustes ja ähvardab pankrot. See aga seab ohtu ka minu kodu, kuna juriidiliselt on see tema vara.
Kas ühisvara jagamist lahutuse puhul ei tõlgendata hiljem vara kantimisena? Kas mul on veel mingitki lootust oma kodu päästa?

Re: Lahutus ja vara jagamine

07 Apr 2011, 18:30

Soovitame pöörduda nõu saamiseks mõne notari poole, kes saab varasemalt sõlmitud lepingut ja konkreetset olukorda hinnates abielu lahutamisel kokkuleppel ühisvara jagamise võimalusi selgitada. Kindlasti ei ole otstarbekas vara jagamisel seaduse alusel mõlemale abikaasale kuuluvast poolest ühisvara osast loobuda. Samuti võib vara jagamine vajalikuks osutuda osaühingu pankroti korral, näiteks, kui osaühingus võetud kohustusi on tagatud osanikuks oleva abikaasa isikliku varaga.

Vasta