ühisvara jagamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

ühisvara jagamine

31 Jaan 2011, 20:32

Tervist!

Mul on selline probleem:
Lahutasin abielu 1997, tegelikult elasime koos 2008ni. Korteri erastasime abielu ajal, praegu elab seal endine mees pidevalt ja
täiskasvanud pojad mõnel päeval nädalas kooliperioodil. Endine mees on maksnud igakuised korterikulud ja meie vahel on kokkulepe, et käesoleva aasta sügisel ostan endise mehe korteriosa ära. Mingil põhjusel ei taha endine mees enam korterikulusid täies mahus maksta ja nõuab minult poole summa tasumist, kuigi ma ei ela seal.
Kas endisel mehel on õigus seda nõuda?
Kui tal pole õigust seda nõuda, aga mina nõustun seda maksma, et ei tekiks haldusfirmale võlga, kas siis on minul õigus see summa maha arvata korteri väljaostu summast?
Kui me ei jõua kokkuleppele ja asi jõuab kohtusse, siis kumb peab maksma kohtukulud?
Alimente ma ei ole nõudnud ega ka saanud. Kas tagantjärele on neid
õigus nõuda:
a) selle aja eest, mil faktiliselt koos elasime;
b) aja eest alates lahkukolimisest kuni poja 18a saamiseni ?

Re: ühisvara jagamine

07 Veebr 2011, 16:08

Suuline kokkulepe on ka kokkulepe. Kahjuks küll erinevaalt tõlgendatav. Soovitan teil sõlmida ühisvara jagamise leping. Seda saate teha notaris, kus panete kirja ka edasise käitumise ja kohutuste kandmise. Saate ka kokkuleppesse panna haldusfirmale makstavate summade kompenseerimise/ tasaarvestuse kohustuse.
Teie endine abikaasa saab teilt nõuda korterikulude hüvitamist vaid osas, mis kulus teie alaeliste/ ülalpeetavate laste tarbeks. Sedagi vaid pooles ulatuses ( teise poole peab tema kandma).

Kohtukulud saab maksta kas:
1) ise
2) teha pooleks
3) nõuda teiselt poolelt sisse

Elatist on õigus saada
1) alaealine laps;
2) laps, kes täisealiseks saanuna jätkab põhi- või keskhariduse omandamist põhikoolis, gümnaasiumis või kutseõppeasutuses, kuid mitte kauem kui 21-aastaseks saamiseni

Vasta