Ühine laen korteri ostmisel.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Ühine laen korteri ostmisel.

13 Jaan 2016, 08:31

Tere,

Kooselus soetasime laenuga korteri, elukaaslane on laenu kaastaotleja. Lepingute järgi, aga korteri omanikuks olen ainult mina ning laenumakseid tasun ka mina, mitte elukaaslane. Tema tasub ainult laenukindlustust.
Kuna korter vajas ka renoveerimist, tasus ta remonti ja mööblit umbes 5000 € eest. Kooselu on tänaseks läbi ja ta soovib saada tagasi seda nn 5000 €. Kas tal on seaduste järgi õigus midagi nõuda ?

Ette tänades.

Re: Ühine laen korteri ostmisel.

14 Jaan 2016, 19:11

Kui isik on paremustanud teile kuuluvat vara ( korteri remont on vara paremustamine), siis on tal õigus nõuda tehtud kulutuste kompenseerimist. Peale kulude kompenseerimist oma endisele partnerile, peate ka laenulepingu ümber tegema ja vabastama ta kaastaotleja seisundist.

Teie kirja kohaselt on teie elukaaslase poolt antud rahaga soetatud ka mööblit. Kui te ei soovi rahaliselt kulutusi kompenseerida ja mööbli demonteerimine on samuti võimatu, siis peate ka mööbli maksumuse teisele poolele kompenseerima.


Vastas Krista Paal.

Re: Ühine laen korteri ostmisel.

15 Jaan 2016, 09:38

Ja milline seadus seda reguleerib ?

Re: Ühine laen korteri ostmisel.

15 Jaan 2016, 10:02

Ja täpsustan, et meie kooselu pole reguleeritud vms, ei ühtegi lepingut.
Ma sooviks, et te täpsustaksite oma vastust seaduste ja paragrahvidele tuginedes, saaksin ka ise lugeda neid sel juhul.

Ette tänades!

Re: Ühine laen korteri ostmisel.

17 Jaan 2016, 18:51

Kooselu võrdsustatakse seltsinguga ja seda reguleerivad seltsingu sätted võlaõigusseaduses ja kui teine isik kooselu jooksul on teise isiku vara paremustanud, siis reguleerib selle raha tagastamise võimalikkust võlaõigusseaduse alusetult rikastumise sätted.

Seega palun lugege võlaõigusseadust.


Vastas Krista Paal.

Vasta