lahutus ja varad

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

lahutus ja varad

25 Veebr 2017, 13:19

lahutame oma naisega abielu kuna kasvasime lahku.
naisega jäi kokkulepe et laps saab elada kuni õppeaasta lõpuni minu juures ja siis ta ise otsustab kuhu elama läheb kas emme juurde või issi juurde oma sünnikoju.
sealt ka tuleneb küsimus maja on mul saadud oma isalt kinkelepinguga mida olen veidi renoveerinud.
et kas naisel on õigust majaga seonduvalt midagi endale saada.
ise lugenud siis et see on lahusvara.
naine ise elab üürikorteris.

teine küsimus on liisingus olev auto leping minu nimel ja naine on kasutajaks märgitud ,autot kasutasime peresõitudeks.
kuna seda pole enam vaja müün maha ja kas naisel on õigusi selle auto müügist saadud tulu kohta ,see on marginaalne kui liisingu jäägi maha arvestan mille maksan automüügi hinnast.'ca 1000 eurot jääb nö kätte.

kolmas küsimus puudutab last kas see on seadusega isaduse omaks võtmine kui nõustun abielus olles lapse sünnitunnistusele oma nime panema. laps sündis ja eostati (bioloogiline isa ei soovinud last ja tema kasvatuses osaleda juba raseduse aeg, kuid on teadlik lapse olemasolust, mitte asukohast) enne abielu laps oli ca 1 aastane kui abiellusime.
abielu kestvus ca 8 aastat.

Re: lahutus ja varad

27 Veebr 2017, 22:08

Kui vara on saadud kinkelepinguga abielu jooksul, siis see ei ole ühisvara vaid lahusvara ja see ei kuulu abikaasade vahel jagamisele.

Seega teie naisel puuduvad varalised nõuded antud varale.

Liisinglepinguga soetatud vara ja kohustused on ühisvara ja kui te nüüd auto võõrandate, siis on teisel abikaasal õigus ½ auto jääkmaksumusele. See võib tõesti olla 1000€, kuid pool sellest kuulub teie naisele.

Kui teie olete lapse isana lapse sünniakti kantud, siis on teie isadus lapse suhtes tuvastatud, see on seaduslik ja teie olete lapse isa.


Vastas Krista Paal.

Vasta