Isadustesti taotlemine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Isadustesti taotlemine

20 Juun 2011, 15:01

Olen lapse isa, aga elame lahus. Lapse ema on pannud mulle elatisraha sissenõude tagant järgi ulatuvalt, mis on andud juba kohtutäiturile. Ta ise on öelnud mulle mitmel korral, et laps pole minu oma ning olen teinud ka ettepaneku, et lähme teeme DNA-testi, kuhu ta ei soovi tulla ja on vastu sellele. Mida ma tegema pean, et kohtunikult saada see taotlus? Kui kohtunik selle väljastab, siis pole lapse emal ka tagasiteed?

Re: Isadustesti taotlemine

21 Juun 2011, 21:03

Kui on kahtlus isaduses, siis saab taotleda kohtu kaudu ekspertiisi teostamist. Kirjast ei nähtu, kui vana laps on ja kuidas on suhted lapsega. Lapse seisukohast on tähtis, et laps peab Teid oma isaks. Samuti ei ole märgitud, kas lahuselu korral saate lapsega kohtuda või mitte. Kui olete sünniaktis märgitud lapse isana, saate kasutada kõiki vanema õigusi, sh lapsega kohtuda.

Vasta