kohtu ajal elatise maksmine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

kohtu ajal elatise maksmine

17 Mai 2017, 16:42

esitasin esialgu maksekäsu kiirmenetluse laste isa suhtes et maksaks lastele(kaks väikest last) elatist..sellele ta esitas vastuväite et osaleb lastekasvatamises ja teise lapse osas,kes sündis 20.03.2017 väidab ta et lapseema ei soovind mingit rahalist toetust. kuigi ma pole seda väitnud.loomulikult on ta mõlema lapse sünnitunnistusel isana kirjas ja omame ühisholdusõigust..asi läks nüüd hagiavaldusena kohtusse edasi.aga küsimus on selles et mida teha kui laste isa kannab omavoliliselt pool ettenähtud summast mida talt nõuan sisse ?..elatise nõue on alles kohtus menetluses ja pole kohtuotsust tehtud veel..kuidas ma peaksin käituma või kas ma peaksin midagi tegema?

Re: kohtu ajal elatise maksmine

24 Mai 2017, 09:45

Tere

Hagimenetluse lõpus teeb kohus kohtuotsuse, tavaliselt hagi või maksekäsu taotluse esitamisest alates, kui hagiavalduses pole teisiti märgitud. Kui kostja on menetluse ajal oma kohustust täitnud ebapiisavalt, on täitmata osa elatisest võlgnevus, mida saab täitemenetluses sisse nõuda.
Hagi esitamisel saab lisada hagiavaldusele ka hagi tagamise taotluse, milles peaks nõudma võlgnikult elatise maksmist kohtumenetluse ajaks. Seda taotlust saab lisada ka juba menetluses olevale hagiavaldusele. Kui kohus teeb hagi tagamise määruse, saab selle dokumendi alusel kohtumenetluse ajal elatisabi nõuda. Hagi tagamise määrusega reguleerib kohus õigussuhet menetluse ajaks.

Vastas Tiina Mölder

Vasta