laste ära võtmine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

laste ära võtmine

23 Nov 2017, 22:34

Tere.ei teagi kust nagu juttu alustada.Nimelt juba aasta elan lastega üksinda ja hoolitsen nende vajaduste eest.lapsed on 8 kuune ja 5,9 a vana. laste isa oli aprill-november hispaanisas seoses tööga. ja kuna ta väiksema poisi eest ei olnud nõus maksma elatist siis läksin asjaga kohtusse ja septembris kuulutati välja otsus,et lapse isa peab nooremale lapsele miinimum elatist hakkama tasuma iga kuu. vanemale lapsele ei saadud sellepärast seda kohustust peale pandud läbi kohtu kuna ta täitis seda vabatahtlikult.ja nüüd kui jättis novembri kuu eest elatise maksmata,andsin asja üle kohtutäiturile,kes siis nõuab temalt seda kohtuotsuse täitmist sisse.ja nüüd tänu minu sellisele käigule ütles mulle ähvardavalt/ette hoiatavalt, et ühel õhtul ta ilmub mu ukse taha koos politseiga ja võtab lapsed minult ära.Kas see on reaalne?Või mis ma nüüd siis edasi pean tegema või käituma,kui ta nii teeks? või millised on minu õigused?

Re: laste ära võtmine

30 Nov 2017, 22:46

Tere,

Tegemist on laste hooldusõigust puudutava küsimusega. Teie küsimusest ei selgu kas Teil kui lapsevanematel on säilinud täielik ühine hooldusõigus või on seda mingis osas ühelt vanemalt ära võetud ja Teile üle antud.
Isegi kui Teil on ühine hooldusõigus säilinud ei pea Te praegu kartma, et politsei abil teine vanem Teilt lapsed ära võtta saab, kuna Teil on võrdsed õigused laste viibimskohta määrata. Küll aga võiks kaaluda ühise hooldusõiguse lõpetamist edaspidiste ebameeldivuste vältimiseks. Selleks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee ning koostöös juristiga selgitada välja vajadus ja võimalus hooldusõiguse muutmiseks. Vajadusel aitab jurist ka vastavad dokumendid vormistada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta