Lahutatud vanemate vürdne aeg lastega ja liisingu korter.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lahutatud vanemate vürdne aeg lastega ja liisingu korter.

28 Nov 2017, 19:08

Meil on 4 last:
1. 5,5 aastane

2. 4 aastane
3.ja 4. kaksikud 1 aasta ja 10 kuud.
Mees lakskodust ara paar kuud enne kaksikute sündi. Lahutasime mai 2017. Lahusvara leping.

Miks alimendid on täpselt pooleks vanemate vahel, 235 ema ja 235 isa. aga isa, kes ei ela meiega koos, ei ole kohustatud lastega aega veetma, kui maksab taismahus lapse peale 235 eur.
Ehk siis tema utleb et kui tema maksab siis ise valib kas on lastega ja millas ja kui palju.
Aga poole laste elamiskulu on minu kanda ja kogu nende kasvatamine on taismahus minu õlul.

Kus siin võrdõiguslikkus lastevamenate omavahel on???
Peaks ju olema et kui lasteelatusraha on tapselt pooleks siis ka see aeg mil lapsed elavad uhe ja teise vanema juures peaks ka olema pooleks??
Minu endine abikaasa teenib pea 3000 eurot kuus, siis see 940 (miinus koretri liising ning autoliising mis võttis et ma saaks lastega liikuvam olla) eurot ära anda on tema jaoks kukepea ja vajutas nuppu pangas ning enda köed laste kasvatamise osas on puhtad. Mina olgu nendega kui nad haiged, terved roomsad tujukad jne. Mina ise selle juures ei saa absoluutselt mitte kuhugi majast valja!
Võtab lapsi vaid siis kui tal mugav ja mil soov on ja vaid max pooleks päevaks.

Teine küsimus. Elame tema liisitud korteris, Liisingut maksta veel 12 aastat. Ta pole nous mulle liisingut jatma et ma saaks lastega rahus elada ja koretr oleks meie opme. Ei tosta ka valja aga mina ei saa oma eraelu kuidagi uuesti jarjele, et oelks ka meestugi korval laste kasvatamisel.
Kas mul on õigus kohtu kaudu nouda, et edaspidi liisingut maksan mina, sest selles korteris kavavad tema lapsed?

Mida ma saan teha. sest igast kuljest on koik oigused vaid temal mina aga olen nuud nn vangis!

Re: Lahutatud vanemate vürdne aeg lastega ja liisingu korter

07 Dets 2017, 07:49

Tere,

Vastab tõele, et vanematel on oma laste suhtes võrdsed õigused ja kohustused. Seda nii laste ülalpidamisel kui nende eest hoolitsemisel (hooldusõigus), kui seda ei ole piiratud ja teisele vanemale mingites küsimustes üle antud. Siiski ei ole olemas kahjuks seadust, mis saaks sundida vanemat lastest hoolima või neid armastama. Võimalik on kokku leppida lastest lahus elava vanema ja laste vaheline suhtluskord, ent ka see ei saa tagada, et lastest lahus elav vanem laste eest otseselt hoolitseks kui tal selleks huvi puudub.
Kirjutate, et Teil on lahusvaraleping. Selgusetuks jääb, kellele kuulub korter, milles elate. Kui see kuulub Teie abikaasale olete Te ju ise lahusvaralepingut allkirjastades sellega nõus olnud. Kõigi asjaolude arvesse võtmiseks ja neist tulenevalt kohaste nõuannete saamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele Teile sobivas nõustamiskohas. Selleks on mugavaim viis registreeruda nõustamisele veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta