reisimine välismaale

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

reisimine välismaale

26 Mär 2018, 14:28

Tere!

Mul on küsimus väilsmaale reisimise kohta. Lapse isalt on kohtu kaudu isikuhooldusõigus ära võetud. Selle kohta on siis eestikeelne kohtuotsus. Kui aga on soov lapsega välisreisile minna, siis kuidas ma tõestan välismaal olles, et mul ei pea kaasas olema lapse isa nõusolekut, kuna talt on kohtu kaudu vastav õigus ära võetud? Peaks olema eeldatavasti inglise keelne dokument, aga kust ma selle saada võiks.

Ette tänades

Re: reisimine välismaale

03 Apr 2018, 23:02

Tere,

Lastega välisriiki reisimisel võidakse nõuda lisadokumente, milliseid täpselt sõltub eelkõige külastatava riigi nõudmistest. Seetõttu on soovitatav kõigepealt küsida reisisihiks oleva riigi esindusest, milliseid dokumente selle riigi piirivalve lastega reisijatelt nõuab.
Välisministeerium soovitab kaasa võtta ka rahvastikuregistri ingliskeelse väljavõtte, millelt on näha mõlema (või ühe) hooldusõigusega lapsevanema andmed. Rahvastikuregistri väljavõtte saate kohalikust omavalitsusest.
Rohkem informatsiooni lapsega reisimise kohta saab lugeda Välisministeeriumi veebilehelt http://reisitargalt.vm.ee/lastega-reisimine/

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta