Lahutus ja lapsed

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lahutus ja lapsed

24 Apr 2018, 16:53

Tere!

Kirjutan murega,et oleme abikaasaga abielu lahutamas. Lahutuse otsus tuli tema poolt. Nüüd on olukord selline,et kui me ära lahutame siis mina kolin välja ja lapsed jäävad emaga,see on igati mõistetav. Hetkel töötan ma Norras ja polekski võimalik iga päev laste juures olla. Ühiseid lapsi on meil 2 ja tema eelmisest abielust veel 4. Ehk siis lapsi on kokku 6. Nüüd see aasta Juunis kavatseb ta minna veel täiskohaga päeva tööle aga meie ühine noorim laps on 1,5 aastane ja lasteaeda saab ta alles sügisel. Ta mängib selle peale välja,et Juunis algava koolivaheajaga jääb tema eelmisest abielust 14aastane tütar lapsi vaatama koos eelmisest abielust pärineva 12 aastase tütrega. Nende 2 lapse vaadata jääb siis kokku 10aastane, 6aastane, 3 aastane ja 1,5 aastane. Olen mures,et kui pädevad nad on et neid kõiki need tööpäevad 5 päeva nädalas lapsi vaadata. Samas on ka see,et juba tänasel päeval on tekkinud uued meestuttavad. Oma pideva välislähetuse ajal pole mul võimalik olla teadlik selle üle kas nad käivad ka siin minu laste juuresolekul. Kindlasti ei ole see keelatud aga olen teadlik et üks neis on ka veel kanepisõltlane. Soovin aasta teisel poolel ehk aasta lõpu poole Eestisse tööle jääda ja leida sobiv elukoht laste elukoha ja eksabikaasa lähedusse,et lapsed saaksid enamus ajast olla minu juures,sest kui siin kõik selline toimub ka reaalselt kui mind pole siis on mul väike hirm.
Äkki keegi oskab nõu anda. Kuidas sellises olukorras käituda ja mis seisukoht võtta???
Ette tänades!!!

Re: Lahutus ja lapsed

30 Apr 2018, 16:02

Tere,

Vaatamata abielulahutusele on vanematel oma laste suhtes ühine hooldusõigus, see tähendab võrdsed õigused ja kohustused. Seega, kui tulete Eestisse ja Teil on parem võimalus lapsi kasvatada kui laste emal, on võimalik seda ka kokkuleppel teha. Kui kokkulepet ei saavutata, lahendab selle küsimuse kohus pidades silmas laste igakülgset heaolu ning küsides arvamust ka kohalikult omavalitsuselt.
Kui Teil on kahtlus, et Teie välisriigis viibimise ajal ei ole lapsed piisavalt hoolitsetud, tuleb sellest informeerida kohaliku omavalitsuse lastekaitsetöötajat kes võtab perega ühendust, hindab olukorda ja aitab leida laste jaoks parima lahenduse.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta