Ühisomand

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Ühisomand

30 Apr 2018, 15:26

Lahutasin oma abielu 2003. aastal, kuid vara jäi lahutamata. Sooviksin nüüd vara lahutada, kuna vara hoolduskulud on olnud juba 15 aastat minu kanda. Probleem on selles, et minu endine abikaasa ei ela enam Eestis. Elan Ida-Virus ja vara mille lahutamist ma soovin asub samuti Ida-Virumaal. Kas mul on võimalus vara lahutamiseks pöörduda Viru Maakohtusse? Kas vara lahutust on võimalik läbi viia ilma teise osapooleta? Samas puudub mul eksabikaasa kontaktaadress ja pole ka telefoni numbrit. Kas hagiavalduse esitamiseks piisab kui ainus kostja kontakt on tema e-posti aadress? Ette tänades!

Re: Ühisomand

30 Apr 2018, 18:01

Tere,

Eesti kohtus lahendatavas abieluasjas esitatakse hagi abikaasade ühise elukoha järgi, selle puudumisel kostja elukoha järgi. Kui kostja elukoht ei ole Eestis, esitatakse hagi poolte ühise alaealise lapse elukoha järgi, ühise alaealise lapse puudumisel hageja elukoha järgi. Seega võib esitada hagiavalduse ka Viru Maakohtule.
Füüsilise isiku kohta tuleb hagiavalduses ära märkida ka tema isikukood, selle puudumisel sünniaeg. Kui menetlusosaline ei tea teise menetlusosalise aadressi või muid andmeid, tuleb menetlusdokumendis märkida, mida ta on andmete teadasaamiseks teinud.Abieluasjas kohustab maakohus pooli isiklikult kohtusse ilmuma ja peab nad ära kuulama, välja arvatud juhul, kui poolel on kohtusse ilmumata jäämiseks mõjuv põhjus. Sellest põhjusest peab aga pool ise kohut teavitama.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
Jurist

Vasta