Suhtluskord

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Suhtluskord

18 Mai 2018, 21:44

Tere.Lühidalt on lugu selline, et laste isa soovib taaskord kokkulepet muuta.Läksime poolteist aastat tagasi lahku...mina kolisin lastega ära,ostsin meile korteri...algeselt ei suuutnud luua ühtegi kokkulepet suusõnaliselt laste isaga,kuna korduvalt ta muutis enda juttu ja nö ähvardas kohtuga..Tegin kiirmenetluse elatise väljanõudmiseks...pikapeale saime kohalikus lastekaitses kokkuleppele vähendada 320.- kahe lapse eest ja saab neid endale 2 nädalavahetust..Mul on vahetustega töö..see tähendab et õhtusel ajal pakkus,et võib lapsi hoida ja sellest ajast on 50 ja 50 jagatud lapsed..elatisrahasid vähendasin kokkuleppel sügisel 265.- kuni laste õppeaasta lõpuni.mina katan laste koolituskulud ja ostan riided ja asjad..tahab siis teha suhtluskorda ametlikuks nädal minuga ja nädal temaga,kaotada elaisrahad.okey...Ma ei saanud nõustuda taas uue kokkuleppega,sest meie omavaheline suhtlemine ei ole muutunud..kuidas ma saan teda üldse uskuda ja usaldada asjade ostmisel nö võrdselt, kui kord räägib üht aga teeb teist..kirjad on isegi vaimselt terroriseerivad.Lastele mind halvustada,endaarvates õigust rääkides.kas ma ootan temalt kohtukutset või mida saan mina teha? kohtuvälist kokkulepet ei usalda temaga. Ma usun et ühelhetkel oleks mõistlik ja hea kui lastel on siiski üks kodu.

Re: Suhtluskord

25 Mai 2018, 12:27

Tere,

Vaatamata vanemate lahuselule on lastel õigus suhelda mõlema vanemaga. Kui laste viibimisaeg on mõlema vanema juures võrdselt, võib eeldada, et vanemad annavad lastele nende juures viibimise ajal ka vahetut ülalpidamist võrdselt. Samuti on võimalik kokku leppida, kes ostab lastele vajalikud asjad ning kas teine vanem need mingis ulatuses hüvitab. Kui vanemad kokkuleppele ei jõua, saab asja lahendamiseks pöörduda kohtusse. Kohtusse võib pöörduda ükskõik kumb vanem. Seejuures tuleb silmas pidada, et kohus lahendab lastesse puutuvad vaidlused eeskätt laste huve ja õigusi silmas pidades ning vanemate omavahelised suhted ei puutu asjasse.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta