Laps viidud haiglasse ravile ilma vanemata nõusolekuga

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Laps viidud haiglasse ravile ilma vanemata nõusolekuga

21 Juun 2018, 09:28

Sotisaalvõrgustikus laps eravestlustes on mitmele rääkinud et kavaldab kooli tulistamist, keegi andis teada ka politseile, ei usu et ta seda päriselt ka mõtles, rohkem arvan oma hinnangu teiste eest tõstmiseks, eile helistas lastekaitse ütles et tema otsustas minu last saata turvakodusse, ma keeldusin, hiljem oli meil politsei ukse taga, väitsid et on saatekiri haiglasse, kui keeldusin ütlesid et on suundviisline, hiljem digiloos avastasin et siiski polnud. Laps on ära viidud algul ühte haiglasse, kust saadetud koju, aga politseinik korraldas teise haiglasse viimist, keegi mulle ei ole teatanud kuhu haiglasse, laps saatis sms oma asukohast
nüüd tahan oma last tagasi saada, haiglast tagasi tuua, kuid kardan kui isegi teda kirjutakse välja siis lastekaitse võtab ta minult ära

Palun abi, kuidas ma käitun, või advokaadi nimi kes on spetsialisti sel alal ja kes kiiremas korras saab mind konsulteerida

Ettetänades

Re: Laps viidud haiglasse ravile ilma vanemata nõusolekuga

27 Juun 2018, 20:29

Tere,

Teie küsimusest ei selgu, mille alusel laps perekonnast eraldati ja haiglasse viidi. Lastekaitsetöötajal võis selleks olla kohtumäärus. Samuti ei ole vastajale teada kas Teie hooldusõigust lapse suhtes on piiratud. Kui Teil on hooldusõigus ja seda piiratud ei ole, on Teil õigus oma lapse asukoha kohta informatsiooni saada ja temasse puutuvas kaasa rääkida.
Kõiki olulisi asjaolusid arvestava õigusnõu saamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele, kus koostöös juristiga on võimalik Teie õigused välja selgitada. Registreeruda saab selleks veebilehel www.juristaitab.ee. Kohtumisele soovitan võtta kaasa kõik olemasolevad asjassepuutuvad dokumendid (näiteks kohtumäärus, kui see on olemas)

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta