Õigusvastaselt võõrandatud vara jagamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Õigusvastaselt võõrandatud vara jagamine

26 Juun 2018, 12:08

Tere!
Kas omandireformiga tagastatud maa kuulub jagamisele?
Kas varast loobumise kiri kehtib, mis on tehtud umbes 25 aastat tagasi?

Re: Õigusvastaselt võõrandatud vara jagamine

30 Juun 2018, 09:40

Tere,

Teie küsimusest ei selgu, millist jagamist silmas peetakse. Kuna postitasite selle perekonnaõigusega seostud küsimuste jaotisse, eeldan, et tegemist on abikaasade ühisvara jagamisega ja lähtun oma vastuses sellest.
Perekonnaseaduse § 27 lg 2 p 2 kohaselt moodustavad abikaasade lahusvara muuhulgas esemed, mis olid abikaasa omandis enne abiellumist või mille abikaasa omandas abielu kestel tasuta käsutuse, sealhulgas kinke alusel või pärimise teel. Seega ka omandireformi käigus tagastatud vara. Seejuures on oluline silmas pidada, et varaese loetakse abikaasade ühisvara hulka kuuluvaks seni, kuni ei ole tõendatud selle kuulumine abikaasa lahusvara hulka. Seega ei kuulu ühisvara jagamisel ühisvara hulka omandireformi käigus tagastatud vara, seda ei jagata, ent Te peate ise selle asjaolu esile tooma ja tõendama.
Vastaja ei saa kahjuks anda arvamust varast loobumise kehtivuse kohta, kuna küsimusest ei selgu misliiki varaga ja mis kirjaga on tegemist. Asjaolu, et dokument on koostatud 25 aastat tagasi ei pruugi omada tähtsust. Oluline on, mis liiki dokumendiga on tegemist. Soovitan sellekohase küsimuse uuesti esitada täpsustatud kujul või pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt www.juristaitab.ee, kuhu saate võtta kaasa nimetatud kirja, mille kehtivusele saab jurist hinnangu anda.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: Õigusvastaselt võõrandatud vara jagamine

16 Veebr 2019, 11:20

Tere Tiina Mölder. Sain kohtuotsuse, kus nõutakse minu vara sundmüümist. Ei oska kusagilt abi otsida. Ainukesena tundute Teie, kes seda asja jagate. Kas oleks võimalik seda Teiega lähemalt arutada. Kui jah, siis paluksin Teie kontaktandmeid. Minu e- mail on onufeodor55@gmail.com

Re: Õigusvastaselt võõrandatud vara jagamine

18 Veebr 2019, 17:00

Tere.
Mu endine abikaasa loobus vara tagastamise nõude õigusest minu kasuks ja nüüd 25 aastat hiljem tahab oma vara tagasi, et tema pole tahtnud sellest loobuda ja nüüd on kohus oma otsuse teinud ja talu läheb sundmüüki. Põhjuseks on, et see toimus kõik nii ammu ja siis olevat olnud teised seadused jne. nagu Eesti riiki poleks tooaeg olnudki. Sooviksin teilt abi, kuidas sellised asjad saavad võimalikud olla.

Lugupidamisega

Re: Õigusvastaselt võõrandatud vara jagamine

22 Veebr 2019, 18:19

Tere,

Kui soovite individuaalset nõustamist, registreeruge palun veebilehel https://juristaitab.ee/. Registreerumisel saate määrata endale sobiva nõustamisviisi ja nõustamiskoha. Soovi korral on võimalik ka konkreetse juristi nimi märkustesse kirja panna.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: Õigusvastaselt võõrandatud vara jagamine

23 Veebr 2019, 21:39

Tere.

Suur tänu Teile vastuse eest. Olen hädas ja ei mõista kusagilt alustad, tean ühte, et see kohtuotsus tuleb edasikaevata, muidu aetakse mind oma kodust välja. Abi pole loota kusagilt. Lp. Tiina Mölder, palun aidake mind.

Re: Õigusvastaselt võõrandatud vara jagamine

28 Veebr 2019, 15:01

Austatud härra,

Foorum ei ole kahjuks kohane koht Teie probleemi arutamiseks, Nagu eelpool soovitatud, tuleks nii konkreetse küsimusega pöörduda individuaalsele nõustamisele.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta