Lahutus kohtus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lahutus kohtus

03 Juul 2018, 23:15

Tere

Esitasin kaks kuud tagasi kohtule hagiavaluse abielu lahutamiseks koos ühisvara jagamisega. Elame lahus juba seitse aastat, mul on uus elukaaslane ja meil on kooselust uue elukaaslasega kaks last (6 a ja 1 a). Ametlik abikaasa, kellega lahutada soovin, omab sissekirjutust Soomes (Eestis on meil ühisvarana korteriomand, kus hetkel elab naise lähisugulane, ühised alaealised lapsed puuduvad). Kohus on abikaasale saatnud menetlusdokumendid nii Eesti kui ka Soome aadressile kui ka e-mailie, kuid naine ei võta dokumente vastu, samuti ei vasta ta telefonile.
Paar päeva tagasi sain kohtult kõne, et neil pole õnnestunud minu ametlikku abikaasat kätte saada, proovivad veelkord koos politseiga talle dokumendid kätte toimetada. Kohtust öeldi, et kui ta dokumente vastu ei võta, siis kohus midagi teha ei saa.

Kas peangi nüüd olema edasi abielus inimesega, kellega koos ei ela seitse aastat? Mul on uus pere ja kaks väikest last. mida peaksin edasi tegema, et vähemalt lahutust saada (varajagamine võib jääda ka tahaplaanile).

Re: Lahutus kohtus

10 Juul 2018, 21:01

Tere,

Nagu Te ka oma küsimuses märgite, ei ole kohtul õnnestunud kostjale menetlusdokumente kätte toimetada. Kui see ei õnnestu ka politsei abiga on kohtu käed tõepoolest seotud.
Igale menetlusosalisele peab olema tagatud võimalus menetlusest osa võtta. Kui aga hagiavaldust kostjale kätte toimetada ei õnnestu ei ole tagatud ka tema õiguste kaitse.
Kahjuks on foorumis konkreetseid soovitusi tegevuseks keeruline anda kuna ei ole teada kõik asjaolud, mis võivad tähtsust omada. Teil võib siiski olla veel kasutamata võimalusi menetlusdokumentide kättetoimetamiseks. Teie küsimusest võib eeldada, et osalete praeguseks menetluses ilma juriidilisi teadmisi omamata ja ilma esindajata. Tekkinud olukorras soovitan Teil leida omale esindaja, kellega saate läbi arutada kõik kasutatud ja veel kasutamata võimalused ning leida olukorrast väljapääs.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta