Kuidas saada teise grupi invaliidi käitumine seaduslikult kontrolli alla ?

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kuidas saada teise grupi invaliidi käitumine seaduslikult kontrolli alla ?

04 Okt 2018, 19:35

Invaliid on keskealine naine (edaspidi tütar) ja ema elab koos temaga. Pidev kiusamine tütre poolt on ületanud igasuguse mõistlikkuse piirid. Välja ta kodust ei koli ja ema ega venda ei kuula, psühhiaatri poole ei pöördu oma käitumise parandamiseks. Ema on ahastuses, peab ju mingi seadus olema mis kaitseb inimest sellises olukorras?! See trall on kestnud mitu aastat ja politsei ei tee midagi ennem kui pole vägivallaakti.

Re: Kuidas saada teise grupi invaliidi käitumine seaduslikult kontrolli alla ?

11 Okt 2018, 13:22

Tere,

Teie kirjeldatud juhtumi puhul on tegemist lähisuhte e perevägivallaga. Lähisuhtevägivald (nimetatakse ka perevägivald) on igasugune vaimne, füüsiline või seksuaalne vägivald, mis leiab aset inimeste vahel, kes on või on varem olnud üksteisega intiimsuhetes, seadusest tulenevalt seotud või omavahel veresuguluses. Laiemas tähenduses hõlmab lähisuhtevägivald lisaks ka lähisuhetes esinevat laste-, vanurite- või puuetega inimeste vastast või vahelist vägivalda.
Pöörduge abi saamiseks politsei, sotsiaaltöötaja või ohvriabitöötaja poole. Kuna kirjutate, et politsei Teid aidata ei saa, soovitan pöörduda esmalt ohvriabitöötaja poole, et temaga koostöös lahendus leida. Ohvriabi töötajate kontaktandmed piirkonniti on leitavad veebilehel http://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et ... taktandmed, nõuandetelefoni number on 16106.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta