Teise vanema Terror

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Teise vanema Terror

05 Nov 2018, 11:23

Tere.

Läksime lapse isaga lahku 3 kuud tagasi. Ta ei ole selle aja jooksul kordagi küsinud lapse kohta ja ütles otse, et tema seda last ei taha ja soovib ka temast loobuda.
Kahjuks aga terroriseerib ta mind oma telefoni kõnedega ja sõnumitega.
Elatist ta lapsele maksab aga kirjutab ülekande selgituseks samuti kõikvõimalike asju (minu uue auto liisingu maksed jms.).
Kas ja kuidas mul on võimalik kuidagi seda terrorit peatada?

Samuti ei luba ta minul lapsega kuhugi reisida.
Ta on öelnud, et teeb seda kõike lihtsalt selleks, et minu elu keerulisemaks teha.

Vastust Ootama jäädes..

Re: Teise vanema Terror

08 Nov 2018, 13:00

Tere,

Esmalt tuleb märkida, et lapsest loobumine ei ole nii lihtne nagu lapse isa paistab arvavat. Lapse bioloogilise vanemana on tal lapse ees kohustused ja neid vältida ei ole võimalik. Küll aga on Teie juhtumil tegemist vanemate omavahelise suhtlemise probleemidega, kusjuures unustatakse ära, et vanemad on kohustatud käituma lapse parimaid huve silmas pidades.
Kõige mõistlikum on püüda lapsesse puutuvad küsimused reguleerida kokkuleppel (suhtluskord, notariaalne teise vanema nõusolek lapsega reisimiseks jne) Sageli aitavad kohalike omavalitsuste lastekaitsetöötajad vanematel mõistmise ja kokkuleppeni jõuda. Esmalt soovitan seetõttu pöörduda lastekaitsetöötaja poole. Kui see aga tulemusi ei anna, saab pöörduda vastavate nõuetega kohtusse. Kohtus saab ka nõuda Teie õigusi kahjustava tegevuse lõpetamist ja vajadusel lähenemiskeeldu. Kui näete vajadust kohtusse pöörduda, soovitan seda teha juristi kaasabil. Selleks tuleks pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebiehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta