Lisaks elatisele tehtavad kulutused lastele.

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 15
Liitunud: 02 Mär 2015, 15:25

Lisaks elatisele tehtavad kulutused lastele.

11 Jaan 2019, 19:19

Tere.

27.05.2016 esitas laste ema avalduse kohtule elatise väljamõistmiseks laste isalt kahe lapse pealt miinimum määras. 06.09.2017 jõustus kohtuotsus kus laste isale määrati kahe lapse pealt elatiseks 400 eurot.
Alates kohtuotsuse jõustumisest on laste isa täitunud kohustust Igakuiselt kuid vaadates kohtuasja kestvust tekkis tegelikult võlg. Kohtuvaidluse ajal maksis laste isa ca 200 eurot kuus laste eest laste emale ja ülejäänud raha eest soetas riideid lastele. Lõppes ka hooldusõiguse vaidlus kuid kohus määras seda, et lapsed on 1/3 isaga ja 2/3 emaga. Laste isa majanduslikud võimalused on tegelikult piiratud ( 1150 neto) st laste isa ei oleks teinud nii suures mahus kulutusi lastele vahetust st ostes neile riideid kui ta oleks teadnud seda, et ta peab hakkama laste emale tasuma 400 eurot kuus nagu kohus määras. Laste ema nõuab võla tasumist täies ulatuses ja ähvardab nüüd .kohtutäituriga samas laste ema on majanduslikult väga hästi kindlustatud ( väga hea palk ja laste isa poolt makstud hüvitis ca 30 000 eurot (laenuga) ühise kodu eest.
Kas on põhjendatud sellest võlast maha arvata tehtud kulutused ainult riietuse osas mida lastele osteti, sest selliseid vahendeid ei ole võtta tegelikult.

06.09.2017 otsusest on möödas üle kahe aasta kuid laste ema on keeldunud ( ei soovi või ei viitsi samas laste isa võtab/toob lapsed ema juurest autoga st laste emal ei ole raske panna vajalikud riided kaasa tegelikult.) algusest saati igasugusest koostööst ja sellest tulenevalt laste isa lisaks makstavale elatisele ostab lastele elementaarse riiete osas ajal mil on lapsed isa juures. Lisaks laste isa on hankinud kõik vajaliku näiteks mänguasjade spordivahendite osas kui lapsed on isa pool sest tegemist on kahe poisslapsega eaga varsti 11 ja 10 a. Laste isa arvates on kohtu poolt välja mõistetud elatis mõeldud katmiseks pool lastele kuluvatest kulutusteks eelkõige just põhivajaduste osas.Kas tegelikult on õiglane see, et laste ema hüvitab selle laste isale ?

Postitusi: 1523
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Lisaks elatisele tehtavad kulutused lastele.

18 Jaan 2019, 17:39

Tere,

Teie küsimusest selgub, et elatise osas on kohtuvaidlus toimunud ja kohtuotsus jõustunud. Kohtu otsus on täitmiseks kohustuslik. Kõik vastuargumendid ja tõendid tulnuks esitada menetluse ajal. Kui see on jäänud tegemata, saab muul moel kui rahas antud elatist kohaseks täitmiseks pidada vaid laste ema nõusolekul.
Kui asjaolud on kohtuotsuse tegemisest oluliselt muutunud tuleks pöörduda kohtusse otsuse muutmiseks tuginedes muutunud asjaoludele.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta