Lapse huvides

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lapse huvides

27 Veebr 2019, 12:36

Jätkan lugu , enne ei saanud jätkata sest ei saanud nii palju yhte kirja kirjutada..
Lapse synides yks kord sattusin nägema kui lapse isa vihastas kui laps ainult nuttis , ise olin poes käimas sellel hetkel,jõudsin koju ja nägin kui lapse isa raputas last et laps siis nö vait jääks. Siis kui laps juba saarel isaga elamas oli,otsustas lapse isa jätta lapse öösel koju yksi magama ja ise minna tunniks kaheks välja et paar jooki teha sõpradega.Lapse isa räägib ka praegu mulle kui laps ei kuula sõna siis tutistab teda.ainuke koht kus lapsele meeldib on lasteaed,sest seal ollakse ja tegeletakse temaga.Laps kui käib minu juures tallinnas siis on ka teised inimesed öelnud et lapsele pole pakutud hellust,armastust ega ka midagi muud mida laps vajaks. Mina aga teen lihtsalt lapsele kalli, siis juba läheb lapsel syda hellaks et voolavad pisarad,ja nagu psyhholoog ytles et see võib ka märk olla just sellest et talle ei pakuta sseda. Siis veel selline, et kuna laps nii väike ei oska nii veel rääkida aga saab asjadest aru kyll , laps näitas mulle mitu mitu korda ja mitu päeva samat kätt ja käe pealt samast kohast et ''ai ai'' kysisin siis et kes tegi , laps aga vastab sellele pidevalt et ''issi ai ai'',sellisest asjast jääb mulje et nagu isa teeks lapsele liiga tõesti. Et noh ytleks nii et olukordi on tõsiselt palju...Soov olekski teada, et mida mina lapse emana saan teha? lapse isa ytleb et kohtusse ja kõik et tema saaab ainuüksi hooldusõiguse ja lapse elukohamääramine sinna. Kas tõesti on nii et kui laps umbes aasta olnud seal lasteaias , ja elanud seal umbes nii kaua et tõesti määratakse laps isale??Hetkel endal on suur üürikorter,lapsel kõik tingimused olemas palk kodu jne.Ja seal saaremaal paraku nii, et seal lastekaitse töötaja hoiab isa poole, kuna on ka nende peretuttav,ja ei tea mida kõike halba võib lapse isa seal pool rääkida minust , et teeb mind nii maha et keegi lõpuks ei usu mind ja nii kaotan lapse suhtes kõik.Vastust ootama jäädes ja ette tänades

Re: Lapse huvides

28 Veebr 2019, 17:31

Jätkuks:
Kohus kaasab menetlusse mõlema omavalitsuse lastekaitsetöötajad. Soovitan teha koostööd oma elukohajärgse lastekaitsetöötajaga. Samuti määratakse lapsele riigi kulul advokaat, kes jälgib, et otsus tehakse lähtuvalt ainult lapse huvidest.
Ja kui kohus kõiki asjaolusid kaaludes jõuab järeldusele, et lapsel on Teie juures parem ja isa juures ei ole asjad hästi, suure tõenäosusega lapse hooldusõigus Teile määratakse. Siin on aga oluline, et isa tõepoolest lapse huve kahjustab. Vägivallateod Teie suhtes ei anna kahjuks alust hooldusõiguse muutmiseks.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta