vanaema

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 07 Mär 2019, 16:11

vanaema

07 Mär 2019, 16:59

Tere.
Olen 5 aastat aidanud kasvatada ja hooldada nüüd 5seks saanud lapselast.2 aastat elavad mu lapselaps ja eksminias eraldi.Olen eelmisel aastal 140 päeva lapselapsega koos olnud ja tean kõiki probleeme,mis on emal lapsekasvatusega.Selle aasta jaanuarini pidasin vastu,kuid kui eksmini uus peika juba kolmas kord minu juuresolekul last ähvardas,keelasin ja lubasin selleks miskit ette võtta.Nüüd siis on mul täielik keeld lapsega isegi telefonitsi suhelda.Olen seda olukorda aasta tagasi kannatanud seni kuni eksmini jälle abi vajas ja lapse minu juurde tõi.Lapseke ei taha kunagi minu juurest ära minna ja eks see on kindlasti ka mingi probleem.
Tegin esimest korda avalduse Tallinna lastekaitsele,sest lapsel on terviseprobleemid. Meie peres on jõulud,suvepuhkused jne.koos suure perega koos.Lapse emal toetavat peret pole ja ta ise ei oska.Lapse isa püüab lapseemale rohkem pugeda kui lapse eest hoolitseda.
Mida saan mina teha?
Kas oma tervise pärast loobuda üldse sellest seebiooperist?
Või võidelda lapsekese huvides ja proovida meid lapsekesega kuuldavaks teha.Lapseke isegi palus,et me tähekeselt paluksime jõulude ajal koos-et tema, mina, issi ja emme oleksime,elaksime minu juures koos maal.Mul on 9 toaline lastepargiga super elamine.Lapseke elab aga Tallinna Lasnamäe 2 toalises üürikorteris,kus on toad shopahooliku ja koguja kaste,kaltse täis.
Ma sooviks väga,et meil oleks lapsekesega võimalus vähemalt iga kuu nädal koos olla minu juures maal kuni kooliajani.Ka saaks ta siin olla õues,sest Tallinnas saab ta õue ainult lasteaias.
Seega,mida ma saan teha lapse kaitseks,sest praegune elu kahjustab lapse füüsilist ja ka vaimset tervist.
Mul on ka teine lapselaps ja kui jumal annaks Tallinna lapselapsele kas või veerandi jagu selliselt hoolivaid vanemaid,oleksin rahul,saaksin olla lihtsalt vanaema.
Palun nõu ja abi,tänud juba ette.

Postitusi: 1523
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: vanaema

14 Mär 2019, 18:05

Tere,

Kui lapsel on hooldusõiguslikud vanemad, on reeglina nende otsustada kellega ja millal laps suhtleb.Lapse vanavanematel iseenesest seaduslikku alust lapsega kohtumise nõudmiseks ei ole, seega sõltub vanavanemate kokkupuude oma lapselapsega siiski lapse vanematest. Siiski, PkS § 143 lõike 4 kohaselt võib kohus lapse huvides lubada kolmandal isikul lapsega suhelda – seega kui lapse ja vanavanemate suhtlemine vastab lapse huvidele, kuid lapse vanemad põhjendamatult suhtlemist takistavad, võiks kohus lubada vanavanemal lapselapsega siiski suhelda.
Enne kohtusse pöördumist võiks sellegipoolest suhelda lapse elukohajärgse lastekaitsespetsalistiga, seda enam, et lapse heaolu ei pruugi kodus olla tagatud, On tõenäoline, et tema vahendusel õnnestub Teil ka lapse emaga kokkuleppele jõuda.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta