vara jagamisest

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 09 Mai 2019, 14:30

vara jagamisest

09 Mai 2019, 14:39

Ostsime laenuga korteri. Korteri vormistasime minu nimele, laen on pooleks, laenumaksed olen tasunud mina. Seejärel abiellusime, ja lahutasime. Millised õigused varale on laenu kaastaotlejal? Mille alusel toimub korterisse panustatud vahendite kompensseerimine?

Postitusi: 1523
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: vara jagamisest

16 Mai 2019, 09:38

Tere

Iseenesest laenu kaastaotlejaks olemine ei anna kaastaotlejale mingeid õigusi. Küll aga võib abielu ühisvara jagades olla abikaasal nõue Teie vastu, kuna olete ühisvara arvelt suurendanud oma lahusvara väärtust. Samuti võib tal olla nõue, kui ta enne abielu on korterisse oluliselt panustanud ja Teile kuuluva vara väärtust seeläbi oluliselt suurendanud.
Hüvitamiselsoovitan lähtuda õigluse printsiibist ja tugineda nii perekonnaseaduse ühis- ja lahusvara reguleerivatele sätetelekui ka Võlaõigusseaduses seltsinguvara regulatsioonile. Ehkki vabaabielulise kooselu varasuhted ei ole seadusega reguleeritud, on kohtud vastavaid vaidlusi lahendades kohaldanud seltsingulepingu kohta sätestatut.
Kui soovite konkreetsetele asjaoludele tulenevat õiguslikku analüüsi, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta