vara jagamisest

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

vara jagamisest

09 Mai 2019, 14:39

Ostsime laenuga korteri. Korteri vormistasime minu nimele, laen on pooleks, laenumaksed olen tasunud mina. Seejärel abiellusime, ja lahutasime. Millised õigused varale on laenu kaastaotlejal? Mille alusel toimub korterisse panustatud vahendite kompensseerimine?

Re: vara jagamisest

16 Mai 2019, 09:38

Tere

Iseenesest laenu kaastaotlejaks olemine ei anna kaastaotlejale mingeid õigusi. Küll aga võib abielu ühisvara jagades olla abikaasal nõue Teie vastu, kuna olete ühisvara arvelt suurendanud oma lahusvara väärtust. Samuti võib tal olla nõue, kui ta enne abielu on korterisse oluliselt panustanud ja Teile kuuluva vara väärtust seeläbi oluliselt suurendanud.
Hüvitamiselsoovitan lähtuda õigluse printsiibist ja tugineda nii perekonnaseaduse ühis- ja lahusvara reguleerivatele sätetelekui ka Võlaõigusseaduses seltsinguvara regulatsioonile. Ehkki vabaabielulise kooselu varasuhted ei ole seadusega reguleeritud, on kohtud vastavaid vaidlusi lahendades kohaldanud seltsingulepingu kohta sätestatut.
Kui soovite konkreetsetele asjaoludele tulenevat õiguslikku analüüsi, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta