Elatisabiga viivitamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elatisabiga viivitamine

20 Juun 2019, 15:02

Tere! Probleem selles, et laste isaga on meil notariaalne kokkulepe elatisabi maksmiseks iga kuu 5ndaks kuupäevaks. Kokkuleppe tegime ligi kaks aastat tagasi notari juures. Sellest alates on ta küll iga kuiselt maksnud aga mitte iialgi õigeks kuupäevaks.Enamus kuudel olen saatnud meeldetuletuse korra või isegi mitmeid kordi. Tänaseks jälle tähtajast möödas üle kahe nädala ja isa pole isegi vaevaks võtnud informeerida, et miks või millal ta raha kannab. Rahalistes raskustes ta ei ole. Millal saan pöörduda kohtutäituri poole, kui kohtulahendit meil pole? Keegi kunagi rääkis, et kui maksab (vahet pole kui hiljem kui tähtaeg) ei ole midagi teha, kui jätab ühe kuu maksmata, siis saab kohtutäituri poole pöörduda. Või ongi minu kohustus seda raha temalt igakuiselt välja kerjata? Meil on kaks ühist last ning kui ma olen arvestanud selle summaga teatud tähtajaks siis on üsna raske planeerida/teha ümberkorraldusi, kui ei tea kas ja millal see raha tuleb. Tänud ette

Re: Elatisabiga viivitamine

20 Juun 2019, 18:45

Tere,

Notariaalset elatiskokkulepet saab sundtäitmisele pöörata, kui selles sisaldub vastav märge. Sundtäitmisele saab pöörata sissenõutavaks muutunud nõuet. Teie kirjelduse järgi muutub nõue sissenõutavaks iga kuu 5. kuupäeval. Seega saate pöörduda kohtutäituri poole põhjusel, et võlgnik ei ole oma kohustust tähtaegselt tasunud.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta