Kuidas taodelda elatist?

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 19 Aug 2019, 13:38

Kuidas taodelda elatist?

19 Aug 2019, 13:45

Tere.
Kuidas nõuda elatist. Oleme kolm aastat elanud eraldi, meil on kaks last. Kuni selle aasta maini maksis ta mulle oma äranägemist järgi summasi 100-350 eurot kuus.Aprillist tekkis mu ellu uus inimene ja peale seda exabikaasa pole enam elatist maksnud. Mis järjekorras pean midagi tegema, et lastele elatisraha siiski saada? Ja veel kui sooviksin taodelda kasvõi ajutist ainuhooldusõigust, kas siis on õigust taodelda ka elatist? Või kui olen ainuhooldaja siis ei pea ta midagi maksma?

Postitusi: 1356
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kuidas taodelda elatist?

26 Aug 2019, 13:11

Tere

Elatise nõudmiseks võib esitada hagiavalduse lapse elukoha järgsesse maakohtusse. Kui lapse elukoht ei ole Eestis, esitatakse hagi kostja elukoha järgi. Kui kostja elukoht ei ole Eestis, esitatakse hagi hageja elukoha järgi.

Elatist võib nõuda ka maksekäsu kiirmenetluses. See on lihtsustatud menetlus, teatud piirangute ja tingimustega – nt ei või nõuda elatise maksmist tagasiulatuvalt, vanem peab olema kantud sünniakti, ei saa nõuda üle 200 euro kuus ühele lapsele. Avalduse saab esitada elektrooniliselt portaali E-toimiku kaudu, siseneda ID-kaardiga. Põhjalikult on elatise nõudmist käsitletud veebilehel https://v1.juristaitab.ee/et/mul-kusimu ... is-lapsele
Siiski soovitan piisavate õigusteadmiste puudumisel pöörduda hagiavalduse läbiarutamiseks ja selle koostamiseks individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes aadressil www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Postitusi: 1
Liitunud: 26 Aug 2019, 21:46

Re: Kuidas taodelda elatist?

26 Aug 2019, 21:49

Tere minul selline küsimus et olen kohtus nõudnud elatist.Teinud ka selleks vajalikud dna testi mille eest tasusin ise.Isa kohale ei ilmunud ja ma ei tea kas siiani pole käinud?Küsimus selles et kuidas ma peaks edasi tegutsema ja mis oleks minu võimalused ?

See teadmatus on kõige hullem...

Postitusi: 1356
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kuidas taodelda elatist?

27 Aug 2019, 22:15

Tere

Ilma menetlusdokumente nägemata on kahjuks väga raske menetluse käigule hinnangut või Teile soovitusi anda. Soovitan registreeruda individuaalsele õigusnõustamisele veebilehel www.juristaitab.ee, esitada juristile kõik Teie koostatud ja kohtu saadetud dokumendid ning nende põhjal saab jurist asuda seisukohale kas Teil tuleb veel midagi teha.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta