Välismaal sõlmitud abielu lahutamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 24 Aug 2019, 10:56

Välismaal sõlmitud abielu lahutamine

24 Aug 2019, 11:01

Tere,

sooviks teada, kas on võimalik alustada abielu lahutust Eestis, kui abielu on sõlmitud Tai kuningriigis sealse kodanikuga? Kuidas takistada abikaasal lastega Eestist põgenemist?

Postitusi: 1529
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Välismaal sõlmitud abielu lahutamine

27 Aug 2019, 21:55

Tere

Abielu saab lahutada Eestis kokkuleppel kui ka kohtus. Perekonnaseisuasutus võib abielu lahutada, kui mõlema abikaasa elukoht on Eestis ja pooled on abielu lahutamises kokku leppinud. Lahutamiseks esitatakse ühine avaldus ning abielu sõlmimist tõendava dokumendi, samuti isikut tõendavad dokumendid. Kõik välisriigi dokumendid peavad olema legaliseeritud või kinnitatud apostilliga (kui välisleping ei näe ette teisiti), tõlgitud eesti, inglise või vene keelde ning varustatud notari, vandetõlgi või konsulaarametniku kinnitusega tõlke õigsuse kohta. Abielu lahutatakse kohtus, kui abikaasad vaidlevad abielu lahutamise või lahutusega seotud asjaolude üle. Eesti kohus võib abieluasja lahendada, kui:
1) vähemalt üks abikaasa on Eesti Vabariigi kodanik või oli seda abielu sõlmimise ajal;
2) mõlema abikaasa elukoht on Eestis;
3) ühe abikaasa elukoht on Eestis, välja arvatud juhul, kui tehtavat otsust ei tunnustataks ilmselt üheski riigis, mille kodanikud abikaasad on.
Et takistada eksabikaasal lastega põgenemist, tuleks teha kohtule taotlus laste elu- ja viibimiskoha üle otsustamise ulatuses hooldusõiguse emale üleandmiseks. Selleks soovitan kasutada juristi abi. Individuaalse õigusabi saamiseks soovitan registreeruda veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta