Suhtluskord

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Suhtluskord

26 Sept 2019, 12:29

Tere.

Mure seisneb selles, et oleme püüdnud korduvalt lastekaitse juures kokku leppida suhtluskorra.
Lapse isa aga on iga kord suutnud tekitada probleeme. Kuna laps on 4-aastane siis ta ei mõista kõike veel nii hästi ja lapse isa sellega ei arvesta.
Lapse isa suhtlus lapsega on tekitanud minu ja lapse vahel palju suhtlemisprobleeme.
Samuti viimasel korral kui nei oli kohtumine, rääkis lapse isa lapsele minu kohta halba. Samuti tema käitumise tõttu tekkis lapsele lööve ja kui talle seda mainisin ning palusin toitumist jälgida, siis õhtul teatati, et see ei ole eluohtlik ja järelikult ei ole üldse oluline probleem.

Kuna lapse ja isa vestlused on tekitanud palju probleeme, siis ütlesin, et skype kõnedega ma jätkata ei suuda.
Selle peale sain juba ähvarduse, et kui ma keelan lapsega suhtlemist, siis läheb ta kohtusse suhtluskorra määramiseks.

Sooviksin teada kas on õige ühel vanemal nii käituda? Tekitada lapsele koduses elus probleeme nii sellega, et räägib teisest vanemast halba kui ka lihtsalt teise vanema pidevat ähvardamist ja terroriseerimist.
Lapse isa elab ise välismaal ja lapsega on tal võimalik koos olla vaid ühel nädalavahetusel. Lapse vastu muud huvi üles ei näita, vaid räägib oma õigustest.
Kas mul oleks mõistlik ise kohtusse avaldus esitada ja kindel suhtluskord määrata või oleks parem oodata kui ta ise omad nõudmised kohtule esitab?

Re: Suhtluskord

27 Sept 2019, 18:52

Tere

Kui vanemad omavahel lapse ja eraldielava vanemaga suhtluskorda sisse seada ei suuda on kohtusse pöörduminemõistlik võimalus. Vanemate vaidluse puhul määrab vanema ja lapse suhtlemise korra vanema nõudel kohus. Samuti on seaduses sätestatud, et vanem peab hoiduma tegevusest, mis kahjustab lapse suhet teise vanemaga või raskendab lapse kasvatamist. Kõik suhtlemist puudutavad küsimused on võimalik suhtluskorras ära määrata.
Seega võite avalduse esitada ka Teie ja ei pea ootama kas ja millal lapse isa seda teeb.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta