lapse hooldusõiguse jagamine, füüsilisest ajast lähtuvalt

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 15 Jaan 2020, 11:06

lapse hooldusõiguse jagamine, füüsilisest ajast lähtuvalt

15 Jaan 2020, 11:32

Tere !

Selline küsimus:
mis on lapse huvide seisukohalt lähtuvalt, tüüpiline (kohtu) praktika jagada lapse hooldusõiguse vanemate vahel juhul kui vanemad on lahutatud.
Laps on 2 aastane. Huvitab just ajaline jagamine, st näteks kaks nädalat järjest viibib laps ema juures ja kaks nädalat isa juures, või kuidas oleks parem lapse jaoks tema eas?

Postitusi: 1419
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: lapse hooldusõiguse jagamine, füüsilisest ajast lähtuvalt

21 Jaan 2020, 13:23

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Ehkki Teie küsimus on esitatud hooldusõiguse kohta, võib selle sõnastusest mõista, et vajalik on suhtluskorra selgitamine. Vanemal on kohustus ja õigus hoolitseda oma alaealise lapse eest (vanema hooldusõigus). Vanema hooldusõigus hõlmab õigust hoolitseda lapse isiku eest (isikuhooldus) ja õigust hoolitseda lapse vara eest (varahooldus) ning otsustada lapsega seotud asju. Hooldusõigus kuulub vanematele ühiselt ja kohtud on seisukohal, et see on ka lapse parimates huvides kui ei esine olukorda, kus ühise hooldusõiguse teostamine osutub võimatuks.
Lapse viibimist eraldi elava vanemaga saab kokku leppida suhtluskorra raames. Universaalseid suhtluskorra tingimusi, mis sobiksid igale lapsele ja vanemale, ei eksisteeri. Suhtluskorra tingimuste määratlemisel on oluline on lapse vanus, lapse suhted vanematega, vanemate elukohtade kaugus teineteisest, vanemate töögraafik, lapse päevakava, lapse hõivatus õppe- ja huvitegevusega jne. Suhtluskord peab lähtuma lapse huvist ega või olla last ebamõistlikult koormav. Kuidas on Teie lapsele parim, saate hinnata siiski vaid Teie lapsevanematena. Vajadusel konsulteerige lastepsühholoogiga.

Parimate soovidega
Tiina Mölder
HUGO OÜ jurist

Vasta