Elatise nõudest loobumine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 15 Jaan 2020, 14:12

Elatise nõudest loobumine

15 Jaan 2020, 14:19

Tere.
Olen üksi lapsi kasvatav isa.Kohtuotsuse järgi on välja mõstetud elatis lastele. Kuid kuna laste ema ei ole võimeline elatist maksma(ka kohtutäituri kaasamisel) otsustasin elatisest loobuda. Takistuseks sai aga kohtutäituri poolne arve (üle tuhande euro)mis tuleb kui teen avalduse täiturile võlgniku panga konto aresti alt vabastada. Küsimus on järgmine. Milline võimalus on või kas üldse on võimalust kohtule elatise nõude lõpeamise kohta avaldus teha ilma et peaksin kohtutäituri tasusid maksma. Kui on võimalik siis millise paragrafi alusel?

Postitusi: 1440
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Elatise nõudest loobumine

21 Jaan 2020, 13:36

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Kohtutäituri seaduses on sätestatud, et kui sissenõudja taotleb täitemenetluse lõpetamist enne nõude täielikku sissenõudmist kohtutäituri poolt ning kohtutäitur on nõude sissenõudmiseks teinud täitetoiminguid, maksab sissenõudja menetluse alustamise tasu ja pool menetluse põhitasust, arvestatuna sissenõudmata jäänud summalt.
Siiski soovitan kaaluda täitemenetluse jätkamist ja täitemenetluseaegse elatisabi taotlemist. Selleks tuleb kohtutäiturile esitada vastav taotlus, mille vorm on leitav veebilehel http://www.kpkoda.ee/content/avaliku-po ... ste-vormid Sel juhul on võimalik saada riigilt elatisabi 100 eurot lapse kohta kuus, kui kohustatud vanem ülalpidamiskohustust ei täida ja elatist ei õnnestu sisse nõuda ka täitemenetluses.

Parimate soovidega
Tiina Mölder
HUGO OÜ jurist

Vasta