Lapsendamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lapsendamine

24 Jaan 2020, 08:46

Tere.
Mul on lapsendamise kohta küsimus,et mu abikaasa tahab lapsendata mu 2 last,aga meil tekkis küsimus tal on ksukil 10 aastat tagasi kriminaalne karistus ega see ei too takistusi?See oli tal teismelise eas ja seoses vargusega.

Re: Lapsendamine

29 Jaan 2020, 13:07

Tere,
Lapsendamise korral hinnatakse lapsendaja ressursse: füüsilisi (tervis ja eluviisid), pedagoogilisi (teadmised lapse arenguvajaduste kohta), emotsionaalseid (isikuomadused, teadlikkus iseendast, lapsepõlvekogemused), materiaalseid (sissetulekud ja väljaminekud) ja sotsiaalseid (suhted lähisugulastega, koostöövalmidus spetsialistidega). Oluline on, et lapsendaja suudab luua lapsele turvalise arengukeskkonna, mille kaudu kasvab laps eluga toimetulevaks ning iseennast väärtustavaks inimeseks. Kas kunagine karistus võiks takistuseks olla, on keeruline hinnata. Teie esitatud asjaoludel pigem mitte, ent soovitan pöörduda ikkagi Sotsiaalkindlustusameti poole, kus on võimalik kõiki asjaolusid arvesse võtta ja neist lähtuvalt nõustada.
Selleks tuleks pöörduda Sotsiaalkindlustusameti lapsendamisega tegeleva spetsialisti poole. Tema on Teile toeks vastuste leidmisel lapsendamisega seotud küsimustele ning lepib Teiega kokku esmavestluse. Selle järel saate Te esitada Sotsiaalkindlustusametile lapsendamise sooviavalduse. Lõpliku otsuse lapsendamise kohta teeb kohus.

Parimate soovidega
Tiina Mölder
HUGO OÜ jurist

Vasta