Laste emaga suhtlemine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 4
Liitunud: 30 Jaan 2015, 15:53

Laste emaga suhtlemine

23 Veebr 2020, 18:22

Kirjutan sellise murega,et tänaseks päevaks oleme sunnitud laste emaga elama eraldi ja meie ühised lapsed elavad emaga ning see on okei kuna töötan Norras ja viibin iga kuu aja tagant Eestis 1-1,5 nädalat.
Oleme sunnitud elama eraldi tänu laste ema eelnevast abielust vanemate laste tõttu kuna nad ei aktsepteeri mind, ja see on ka okei. Põhjus,et oleme sunnitud lahus elama on ka peamiselt selle tõttu,et laste ema eelnevast abielust laste ise seadis fakti et kui ma nö laste juurde veel oma jala peaks tõstma siis ta võtab laste emalt kõik oma lapsed ära. Sama kinnitas ka lastekaitsetöötaja(''mustem stsenaarium ongi nii,et ta võtab teilt lapsed ära'') need olid lastekaitsetöötaja sõnad. Tegime siis sellise valiku,et elame lahus ja anname olukorrale aega,et ehk asjad laabuvad.
Täna on siis olukord selline,et kui olen Eestis siis lapsed on minu juures ja kõik on tore ning hästi. Laste ema käib ka koguaeg minu juures ja veedame palju aega koos.
Nüüd ei meeldi see ka enam tema eelmisest abielust 14 aastasele tütrele ja ähvardas juba ema et kas sa tõesti tahad,et sinult kõik lapsed ära võetaks.
Samas on see,et mina oma laste juures käija ei tohi ega olla. Aga tema 14 aastaselt võib oma 18(peagi 19 saamas) poisssõpra minu laste kodus hoida ja elatada. Ehk siis praktiliselt see poiss elab seal, nad magavad ja söövad koos ning seda peavad pealt nägema minu 4 aastane tütar ja 3 aastane poeg.
Mulle ei mahu kuidagi see pähe,et kuidas see kõik võimalik on. Kas on mingi seadus mis sellist asja karmilt reguleeriks. Et 14 aastane koos oma isaga ei saaks minu väikeste laste ja emaga koos veedetud aega manipuleerida.Ja piirata meie suhtlust selliste ähvardustega et võtame kõik lapsed ära.
Samuti võttis ka see 14 aastane ära minu 4 aastaselt tütrelt telefoni,eesmärgiga et ta minu laps ei saaks minuga suhelda.
Ning kuidas seda kõike saab lastekaitsetöötaja sellist asja tolereerida.
Tänud juba ette, kui keegi suudaks mulle selle lahti seletada ja abiks olla.

Postitusi: 1558
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Laste emaga suhtlemine

27 Veebr 2020, 14:26

Tere

Teie küsimusest võib järeldada, et kõigi murede allikas on Teie laste ema suuremate laste isa ähvardus võtta emalt ära tema suuremad lapsed. Seetõttu selgitan, et hooldusõigusesse selliste muudatuste tegemine ei ole kindlasti lihtne. Vastab tõele, et nii suurtelaste puhul küsitakse ka laste arvamust, ent see ei ole siiski määrava tähtsusega. Arvesse võetakse ja lähtutakse eeskätt lapse huvidest, arvestades muu hulgas kummagi vanema vaimset ja majanduslikku valmisolekut last kasvatada, hingelist seotust lapsega ja senist pühendumist lapse eest hoolitsemisele ning lapse tulevasi elamistingimusi. Avaldus rahuldatakse, kui hooldusõiguse üleandmine vastab lapse huvidele, vähemalt 14-aastane laps ei vaidle sellele vastu ning õiguse üleandmist taotlev vanem on sobiv ja võimeline hooldusõigust teostama.
Soovitan Teil pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele, kus saab arvesse võtta kõiki asjaolusid ja olulisi nüansse ning koostöös juristiga, arvestades kõiki asjaolusid, parim lahendus leida.
Individuaalsele õigusnõustamisele saab registreeruda veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta