Elama asumine vanemate korterisse

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 22 Veebr 2020, 22:22

Elama asumine vanemate korterisse

26 Veebr 2020, 16:47

Täiskasvanud poeg on elanud koos vanematega vanematele kuuluvas korteris.Nüüd on ta abiellumas naisega, kellel on eelnevast elust 4 alaealist last.
Kas pojal on juriidilist õigust tuua naine koos lastega peale abiellumist samuti vanemate korterisse elama, kui vanemad sellega nõus ei ole?Ja mida oleks vaja teha, et sellist olukorda vältida?

Postitusi: 1558
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Elama asumine vanemate korterisse

27 Veebr 2020, 17:43

Tere

Korteri kasutamiseks võib olla sõlmitud suusõnaline üürileping. Üürileping võib olla tasuline, ent välistatud ei ole ka tasuta kasutusse andmine. Suulise lepingu puhul on paraku keerukas kokkuleppeid tõendada. Seetõttu võiks nüüd sõlmida lepingu eluruumi kasutamiseks kirjalikult. Lepingus tuleks ära näidata kõik tingimused, milles pooled kokku lepivad, sealhulgas, keda võib eluruumi kasutaja eluruumis majutada. Võlaõigusseaduses on sätestatud, et eluruumi üürnikul on õigus üürileandja nõusolekuta majutada üüritud eluruumi oma abikaasat, alaealisi lapsi ja töövõimetuid vanemaid, kui üürilepingus ei ole kokku lepitud, et üürnik võib seda teha üksnes üürileandja nõusolekul. Teie olukorras tuleks lepingus kindlasti märkida, et teiste isikute majutamine võib toimuda vaid üürileandja nõusolekul. Kui poeg lepingut sõlmimast keeldub, on võimalik nõuda ka temalt eluruumi vabastamist, kuna ta kasutab seda õigusliku aluseta. Sissekirjutus ei anna kellelegi õigust eluruumi kasutada. Kui isik ei ole eluruumi omanik, saab õigus eluruumile tekkida vaid kokkuleppest (lepingust) omanikuga.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta