kriminaalhooldaja

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

kriminaalhooldaja

07 Mär 2020, 07:39

Tere. Jutt siis selline et sõitsin autoga purjus peaga ning kohus määras minule poolteist aastat tingimisi. Pean käima kriminaalhooldaja juures märkimas iga kuu.Kohtu otsusega võeti ka minult kolmeks kuuks juhtimisõigus ära. Elukoht ja töökoht on minul ametlikult soome riigis. Eestis saan viibida oma poja pere juures. Töökoha kaotasin soomes tänu juhtimisõigusest ilma jäämisega. Nüüd olen töötu. Kriminaalhooldaja räägib et ma ei tohi enam soome minna ja uut töökohta otsida.Naist ma ka ei tohi soome vaatama minna kuna pean oma karistust kandma eesti riigis,kuna kohus on nii otsustanud. Sooviksingi teada kas mul on õigus minna soome otsida uut tööd ja minna külastama oma naist kes elab samuti soomes ametlikult nagu minagi. Sooviksingi teda kas kriminaalhooldaja käittub ikka õigesti et takistab minul töökoha otsimisel soomest ja minu pere külastamise soomes.Ettetänades Pearo

Re: kriminaalhooldaja

13 Mär 2020, 15:48

Tere

Kriminaalhoolduse teostamise käigus valvab kriminaalhooldaja kohtuotsuses märgitud kohustuste täitmise järele, abistab ja nõustab kriminaalhooldusalust nimetatud kohustuste täitmisel ning osutab talle sotsiaalset kohanemist soodustavat abi.
Seega valvab ta kohtuotsuses märgitud kohustuste täitmise üle. Kui Teile on kohtuotsuses märgitud elukohast lahkumise keeld, tuleb esmalt kindlaks teha Teie elukoht. Kuna märgite, et elukoht on Soomes, jääb vastajale arusaamatuks miks on kriminaalhooldaja Eestis.
Kuna Teie küsimusele täpse vastuse andmine eeldab rohkem informatsiooni, sealhulgas kohtuotsuse lugemist ja tõlgendamist, soovitan pöörduda vastuse saamiseks individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
HUGO OÜ jurist

Vasta