Hooldusõiguse piiramise menetlus põõratud avaldajale leppetrahvide määramise ähvardusteks kohtu poolt

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Hooldusõiguse piiramise menetlus põõratud avaldajale leppetrahvide määramise ähvardusteks kohtu poolt

11 Mär 2020, 09:27

Elasin 10a mehega kes vägivallatses minu, mu laste(2eelm.abielust) ja oma lapse(1eelm.elust) kallal, on ka ühine laps, 2013 oli ta seetõttu kinnipidamisasutuses 1,5kuud. Taotlesin laste hõ piiramist, kohus lükkas tagasi, pidin naasema mehe juurde. Otsisin abi perenõustaja ja psühholoogidelt, mees keeldus. 2018 põgenesin lõplikult lastega üüripinnale. Töötasin 10a, kaotasin 2018 terviserikke tõttu, mees oli töötu kuni 2017.09-2018.02, elatus: invaliidsuspensionist; laste toetustest; minu palgast.Olen iseseisvalt võitnud: mehe lapse(oli 15a) eestkoste; elatise lastele; lahutuse; lähenemiskeelu me elukohale. Paralleelselt tuli laste isalt prokuratuurist nõudeid, mis lõpetati sisu puudumiste tõttu. 2018 tuvastati ühisel lapsel autistlike iseloomujoontega piiripealne ATH, määrati keskmine puue, saab SRT. 2019.09 olin sunnitud alustama ühise lapse hõ piiramist sest isa kahjustas lapse tervist-laps oli EMOs 2x ja oli terviseriketega kodus, isa keeldus koostööst. Antud asjas lükkas kohus tagasi mu avalduse enesekaitseks esindaja määramisest ÕTBst, määras ajutise suhtluskorra, mille alusel sain lapsega reisile väljaspool EU, isa keeldus andmast luba. Laps keeldub isaga suhtlemast, ka lastekaitsega keeldub minema ta juurde, kohus peatas hõ piiramisprotsessi ja alustas lepitusmenetluse, mille alusel pean maksma trahve ja last võidaks viia isa juurde sunniviisiliselt.
Kas kohtul on õigus: lükata tagasi avaldajale esindaja määramine; kuulata üle 10a laps ilma esindajate, ja kas peab esitama lapse ülekuulamise helisalvesti; määrata rahaline trahv emale, kui laps keeldub isaga suhtlemast?
Kas kohus: ei võta arvesse isa vägivaldsust ja käitumist(kohtuprotsessid, prokuratuuri pöördumised, kohustuste mitte täitmine- elatise võlgnevus ja määruse rikkumine, töökoha varjamine); võib avaldada dok-te nädalate möödudes istungist või muu dok-di lisamisest E-toimikus, kas avaldaja peab dok-te avalduse alusel nõudma nähtavaks tegemaks?
Kas pean enesekaitseks võtma omale tasulise esindaja?

Re: Hooldusõiguse piiramise menetlus põõratud avaldajale leppetrahvide määramise ähvardusteks kohtu poolt

18 Mär 2020, 13:43

Tere

Teie küsimus sisaldab palju nüansse, mida on vaja täpsustada ja dokumente, mida on vaja selleks uurida. Soovitan Teil kindlasti pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee. Meie juristidel on sõlmitud leping, mille kohaselt tasub õigusabiteenuse kahe esimese tunni eest riik ja kliendil tuleb tasuda vaid 5 eurot lepingu sõlmimise tasu. Kaks tundi on kindlasti piisav aeg, et Teie küsimustele vastused leida.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
OÜ HUGO jurist

Vasta