Kaasomandi tüli

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kaasomandi tüli

05 Mai 2020, 12:46

Tere!
Isa elas oma majas.Ta leidis endale elukaaslase ja tõi oma juurde elama.Abielus ei olnud.Peale isa surma oleme mina ja minu vend võrdselt pärijad ja kaasomanikud.Meil mõlemil ei ole see alaliseks elukohaks.Vend soovib et isa elukaaslane jääks sinna edasi elama aga minu soov on et sinna läheb minu poeg.Me ei saa kokkuleppele.Kellel on õigus,kuidas lahendada?Kas minul on õigus paluda isa elukaaslasel sealt lahkuda,kellel on ka oma korter olemas.Tänan

Re: Kaasomandi tüli

11 Mai 2020, 17:41

Tere

Kaasomanikud valdavad ja kasutavad ühist omandit kokkuleppel. Selleks on mõistlik sõlmida kaasomandi kasutamise kokkulepe, mille kohaselt saavad omandit kasutada mõlemad kaasomanikud, kui kaasomandiks olev ese seda võimaldab. Kui ei võimalda, saab soovitada vaid enda kaasomandi osa kasutamise eest näiteks tasu (üüri) küsida.Tuleb silmas pidada, et mõlemad kaasomanikud võivad omandit kasutada, arvestades seejuures ka teise kaasomaniku õigust omandi kasutamiseks samaväärselt. Kui aga kaasomandi kasutamine kokkuleppel ei õnnestu, tuleb kaaluda kaasomandi lõpetamist ja ühele kaasomanikest tema osa rahas hüvitamist. Vaidluse korral saab kaasomandi lõpetada kohtus.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta