ühisvara jagamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 11 Mai 2020, 20:10

ühisvara jagamine

11 Mai 2020, 20:42

Abielu jooksul ostsime pangalaenuga korteri (tagatiseks oli veel ex -i isiklik samaväärne korter).Oleme lahutatud 7a .Mina elan uue abikaasaga laenuga saadud korteris ja ex elab koos lastega oma tagatiseks pandud korteris.Mina olen tasunud pangalaenu(ex-i nimel),kommunaalid ja kindlustusi (2 krt.-i eest) 12 aastat.Nüüd soovib ex ühisvara korteri kohtu kaudu maha müüa.Laenu summa oli 35000.-eur ,jääk 24000.-eur .Samuti on mul elatisvõlgnevus 8000.-eur .
Soovin pangalaenu ise hallata aga praeguse seisuga olen tasunud ca 12000.Korteri müügist, juhul kui katab pangalaenu ja ülejäänu jaotamisel saab selle kõik ikkagi ex (minu kontol kohtutäituri nõue) jään mina puu alla ja kõigest ilma .
Soovin Teie professionaalset nõuannet .

Postitusi: 1529
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: ühisvara jagamine

18 Mai 2020, 11:32

Tere

Abielu jooksul soetatud vara, abikaasade sissetulekud ja perekonna vajaduste rahuldamiseks võetud kohustused on abikaasade ühisvara, kui ei ole sõlmitud abieluvara lepingut.
Seega, korter on ühisvara. Ühine on ka laenukohustus ja abielu jooksul laenu teenindamiseks tehtud maksed. Peale abielu lõppemist Teie sissetulek enam ühisvara ei ole ja ühist laenukohustust peaksid abikaasad teenindama võrdselt. Kui Te olete 7 aasta jooksul seda teinud ainuisikuliselt, saate endise abikaasa osa sellest temalt välja nõuda. Nõue võib olla rahaline, aga võite ka taotleda, et sellega suureneb Teie osa korterist.
Ühisvara jagamine on nüansirikas menetlus. Parimal viisil menetluses osalemiseks soovitan Teil pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee. Koostöös juristiga saab kõiki asjaolusid arvesse võttes õiglane seisukoht kujundada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta