Pärimisõiguse järjestus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärimisõiguse järjestus

11 Apr 2012, 09:08

Minu surnud onul ei olnud lapsi, vaid on õde ning mina, minu õde kui onu venna (minu isa surnud) lapsed.
Kas me kolmekesi minu tädi, mina ja õde - oleme võrdsed pärijad?

Re: Pärimisõiguse järjestus

20 Apr 2012, 07:36

Kui surnud inimesel lapsi ei ole, siis pärivad sugulased teisest järjekorrast, kelleks on surnu vanemad ja nende alanejad. Teises järjekorras päritakse järgmisel põhimõttel: kui pärandi avanemise ajal on pärandaja mõlemad vanemad elus, pärivad nad kogu pärandi võrdsetes osades. Kui pärandi avanemise ajal pärandaja isa või ema ei ole elus, astuvad surnud vanema asemele tema alanejad sugulased. Antud juhul, kui onul peale õe ja vennalaste teisi pärijaid samast järjekorrast ei ole, siis on Teie onu pärijad: tema õde ½ osas ja Teie ning Teie õde kumbki ¼ osas. Nimelt pärite kokku vaid selle osa, mida oleks olnud õigus pärida Teie isal.


Vastas Eve Strang

Vasta