Kolmanda järjekorra seadusjärgsed pärijad

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kolmanda järjekorra seadusjärgsed pärijad

14 Apr 2012, 13:59

Mõni aeg tagasi suri minu vanaonu poeg. Kuna ta oli elanud kõvasti üle oma võimete, omas tohutuid võlgu, siis tema lapsed loobusid pärandist. Pärandist loobusid ka tema ema ja vend ning kõik venna alanejad sugulased. Järgmisena saadetid teade mu vanaemale, ehk siis surnud isiku tädile ning ka vanaema teise venna lastele. Ka nemad loobuvad pärandist. Kui ma olen õieti aru saanud, mu vanaema loobumise korral läheb pärimisõigus edasi üle ta lastele ja nende loobumise korral lastelastele. Vanaema loobub pärandist ja nüüd on oodata, et teate saab mu tädi ja kuna mu isa on surnud, siis mina ja mu vend, kes on järgmised pärimisjärjekorras. Loomulikult ka meie loobume. Kuna mul on 2 last, üks täisealine ja teine alaealine, siis kas me saame teha koos loobumisavalduse või peame tegema eraldi? Ja kuna 1laps on alaealine, kas siis pean veel lisaks linnaosavalitsuse sots.osakonnast võtma mingi paberi selle kohta, et võin alaealise pärandiosast loobuda.
Nagu teada , ei ole notarite toimingud ka tasuta. Kuna ma kasvatan üksi last, olen töötu ja lapse isa elatist ka ei maksa, kas siis pean ikka notaritasu maksma?

Re: Kolmanda järjekorra seadusjärgsed pärijad

20 Apr 2012, 07:37

Esmalt soovitame konsulteerida Teie vanaonu poja pärimisasja lahendava notariga. Loobumisavalduse võib tõestada ka teine notar, kui ei ole võimalik pöörduda asja menetleva notari poole. Sellisel juhul edastab avalduse tõestanud notar selle pärimisasja menetlevale notarile. Samas on küsimuste tekkimisel alati mõttekas pöörduda esmalt just selle notari poole, kelle menetluses konkreetne pärisasi on, sest temal on kõige parem ülevaade konkreetse pärimismenetluse seisust ning vajalikest toimingutest. Üldiselt on alaealise lapse eest pärandist loobumiseks vajalik kohtu nõusolek (alates 2010. juulist kui jõustus uus perekonnaseadus). Kui aga alaealine laps saab pärijaks seetõttu, et tema vanem on pärandist loobunud, siis sellisel juhul pärandist loobumiseks lapse nimel kohtu nõusolekut vaja ei ole. Juhul kui Teil on majanduslikke raskusi pärandist loobumise avalduse eest notari tasu maksmisega, siis on võimalik pöörduda kohtusse taotlusega notari tasu maksmisest vabastamiseks. Täpsemat infot selle taotluse esitamise ning tingimuste kohta saate küsida notarilt, kes avalduse tõestab. Sellisel juhul makstakse notari tasu Notarite Koja vahenditest.


Vastas Eve Strang

Vasta