Austraalia super annuation konto ja sellele rakenduv seadus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Austraalia super annuation konto ja sellele rakenduv seadus

17 Okt 2012, 09:53

Tere,
Küsimus siis järgmine:
mul on Austraalias töötamise-reisimise ajast super annuation konto (nö kogumispension vist), millele tööandja maksis 9% palgast. Sellega on seotud ka elukindlustus.
Austraalia seaduste järgi on nii, et seda kontot ja kindlustust hoitakse testamendist ja pärimisest lahus. Ja kui minuga midagi juhtub, siis läheb mu super annuationil olev raha ja elukindlustus minu poolt valitud (kui olen seda teinud) inimestele või siis inimestele minu lähikonnast, kes siis seda taotlevad. Sealse firma poolt määratud esindaja siis teeb lõpliku otsuse, kes ja kui palju saab.
Kuidas aga toimub asi lähtudes sellest, kui minuga juhtub midagi Eestis. Kas sellele kontole rakenduvad ju ikkagi Austraalia seadused, kuna see raha sinna on teenitud Austraalias ja sellelt on ka juba Austraalia riigile maksud tasutud?
Või kelle seadustest ja kuidas siis lähtutakse?
Lugupidamisega

Re: Austraalia super annuation konto ja sellele rakenduv sea

22 Okt 2012, 10:10

Tere,

Esiteks saab vastata praegu kehtiva õiguse kohaselt (pärandi avanemise ajaks võib olla seadusandlus muutunud), teiseks vastatakse foorumis siiski Eesti õigusest lähtuvalt. Austraalia õiguse osas tuleb pöörduda vastava spetsialisti poole.
Tulevikus tekkivate asjaolude puhul saab vastata üldiselt ning vastus võib muutuda vastavalt tulevikus esinevatele tegelikele asjaoludele ja seadusandlusele.
Pärimise puhul on oluline vaadata, millal pärandaja suri (st mis aja seadust kohaldada), kus suri (st millise riigi seadust kohaldada), mis kuulus pärandajale (erisused õiguste, vallas- ja kinnisasjade pärimise puhul).
Rahvusvahelist pärimist puudutava puhul: pärimisele kohaldatakse pärandaja viimase elukohariigi õigust. Sellest tuleneb, millise riigi seadusandluse järgi otsustatakse mida, kuidas ja kellele.
Pärimisele kohaldatav õigus määrab ära eelkõige:
1) viimse tahteavalduse liigid ja toime;
2) pärimisvõime ja pärimiskõlbmatuse;
3) pärandi ulatuse;
4) pärijate ringi ja nendevahelised suhted;
5) vastutuse pärandaja võlgade eest.
Eesti pärimisõiguse kohaselt läheb pärijale üle pärandajale kuulunud vara (välja arvatud pärandaja õigused ja kohustused, mis seadusest tulenevalt või oma olemuselt on lahutamatult seotud pärandaja isikuga.
Lisaks tasub tutvuda rahvusvahelise eraõiguse seadusega: https://www.riigiteataja.ee/akt/13242136 ja Eesti pärimisseadusega: https://www.riigiteataja.ee/akt/13334158.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta