Pärandist loobumine õelapse kasuks

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärandist loobumine õelapse kasuks

05 Nov 2012, 17:13

Tere,
lugu selline, et vanaema suri ning pärandas talu oma pojale (minu onu), testament tehti 15 aastat tagasi ja onu ei soovi enam talu pidada ning lubas selle mulle (oleme mõlemad sinna sissekirjutatud). Olen vanaema teiste lastega (oma teiste tädide ja onudega) rääkinud ja nad on nõus, et talu jääb minu päralt. Küsimus selline, et kuidas oleks kõige lihtsam (odavam) viis talu minu nimele saada, kas onu teeb oma pärimistoimingud ära ning siis teeb kinkelepingu või peaks ta pärandist loobuma koos oma õdede vendadega (kõigil neil on lapsed) või on mingi muu viis?

Re: Pärandist loobumine õelapse kasuks

09 Nov 2012, 18:42

Tere,

Kui pärimismenetlus on läbimata, siis tuleks selleks pöörduda notari poole. Seejärel saab vastavalt edasi toimetada – nt kas sõlmida kinkeleping vms (samuti notariaalne). Täpsemalt saab pärimise kohta infot anda notar – näiteks on oluline pärandaja (vanaema) surma aeg, testamendi kehtivus, sisu jne.
Kui pärija on üksnes Teie onu testamendi alusel, siis saab tema otsustada, kellele ja millise tehinguga talu võõrandada.
Loobumist kellegi kasuks seadus ette ei näe. Kui pärima õigustatud isik pärandist loobub, tulevad pärima selle isiku lapsed.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta